لغو 3 پرواز در فرودگاه زاهدان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان اعلام کرد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان اعلام کرد

لغو 3 پرواز در فرودگاه زاهدان

دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۸۱ بازدیدمدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: پرواز شرکت آسمان مسیر برگشت مشهد – زاهدان – تهران و همچنین پرواز شرکت ساها از تهران به زاهدان و بالعکس به علت شرایط بد جوی لغو شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: ظهر امروز سرعت طوفان شن در زاهدان به 101 کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی هم اکنون در فرودگاه بین‌المللی زاهدان به صفر رسیده است که بر این اساس پرواز شرکت آسمان مسیر برگشت مشهد – زاهدان – تهران و همچنین پرواز شرکت ساها از تهران به زاهدان و بالعکس به علت این شرایط جوی لغو شد.

وی گفت: همچنین حرکت قطار زاهدان _ تهران که قرار بود ساعت ۱۳ امروز انجام شود، به علت شرایط نامساعد جوی لغو شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: تاکنون خسارات جزئی از شکستن شیشه‌ها، چراغ‌های روشنایی و درختان بوستان و محوطه موزه بزرگ زاهدان مشاهده شده و به علت تداوم وزش طوفان در استان، در صورت واردشدن خسارت به موزه‌ها و اماکن و آثار تاریخی، متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به گفته کارشناسان هواشناسی این طوفان در ۹ سال گذشته بی‌سابقه بوده و تاحدودی تدابیر حفاظتی برای اماکن تاریخی و فرهنگی اندیشیده شده است.

انتهای پیام