اختصاص اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی به بازارچه‌های صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

اختصاص اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی به بازارچه‌های صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان

دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۷۶ بازدیدمدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از اختصاص اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی به بازارچه‌های دائم صنایع‌دستی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت‌گرفته مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ابلاغی ملی برای بازارچه‌های صنایع‌دستی در سطح استان اختصاص یافت.

وی گفت: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در راستای تحقق شعار سال که جهش تولید نام‌گذاری شده بود، اقدام به احداث ۴ بازارچه صنایع‌دستی در سطح استان کرده که امیدواریم با جذب این اعتبارات بازارچه‌های صنایع‌دستی استان با سرعت بیشتری احداث شده و به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: برای بازارچه‌ دائمی صنایع‌دستی در تنگه سرحه شهرستان نیکشهر ۵ میلیارد ریال، روستای جهانی کلپورگان سراوان ۶ میلیارد ریال، بانک تاریخی ایران و انگلیس شهرستان زابل ۹ میلیارد ریال و بنای قدیمی گاراژ ملک زاهدان نیز ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی گفت: این اعتبار از محل اسناد خزانه اسلامی است و امیدواریم تا پایان سال جذب و به رونق بازارچه‌های صنایع‌دستی استان کمک کند.

انتهای پیام