بازدید دکتر نوبخت از نمایشگاه موقت صنایع دستی در نیمروز  

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز خبر داد

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز خبر داد

بازدید دکتر نوبخت از نمایشگاه موقت صنایع دستی در نیمروز  

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۶۵ بازدیدرئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز از بازدید دکتر نوبخت از نمایشگاه موقت صنایع دستی در محل فرمانداری این شهرستان خبر داد.

به‌گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از نمایشگاه موقت صنایع‌دستی که به همت اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز در محل ساختمان جدید فرمانداری این شهرستان برپا شده بود، بازدید به عمل آورد.

رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیمروز افزود: دکتر نوبخت در این بازدید قول مساعد برای تخصیص اعتبار به منظور ایجاد مجتمع تولید و فروش صنایع‌دستی در این شهرستان داد و مقرر شد پس از ارائه طرح به سازمان برنامه و بودجه و بررسی طرح اعتبار لازم به این امر تخصیص یابد.

وی گفت: با توجه به اینکه شهر ادیمی در سال گذشته به عنوان شهر ملی خامه‌دوزی ثبت شده، ضروری است تا اقدامات بیشتری در زمینه آموزش، تولید، توسعه و ترویج این هنر تاریخی و شهر ملی صورت گیرد که نیازمند اعتبارات بیشتری از سوی دولت است.

میرحسینی خاطرنشان کرد: زمینی با مساحت هزار متر توسط خیرین برای ایجاد مجتمع آموزشی و تولیدی محصولات خامه‌دوزی اهدا شده که ساخت این مجتمع نیز نیازمند اعتبار زیادی است و امیدواریم با سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در این شهرستان این امر مهم که مطالبه همه هنرمندان صنایع دستی است محقق شود.

انتهای پیام