سامان‌دهی حاشیه شهر زاهدان با همکاری شهرداری 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

سامان‌دهی حاشیه شهر زاهدان با همکاری شهرداری 

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۶۵ بازدیدمدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: حاشیه شهر زاهدان با همکاری شهرداری این شهرستان سامان‌دهی می‌شود.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی در جلسه سامان‌دهی پهنه شمالی خیابان شریعتی زاهدان اظهار کرد: در بحث ارتقای حاشیه‌نشینی در شهر زاهدان، حوزه گردشگری با همکاری شهرداری مسیر جدید گردشگری را ایجاد می‌کند و پروژه بام گردشگری زاهدان نیز یکی از اقدامات در این زمینه است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: در حوزه میراث‌فرهنگی طرح سنگفرش و جداره‌سازی خیابان شریعتی شمالی زاهدان با شهرداری این شهرستان در حال پیگیری است.

وی در رابطه با ایجاد بازارچه صنایع‌دستی گفت: در صورتی که شهرداری زمین را به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تحویل دهد، بازارچه صنایع‌دستی از حالت روزانه و هفتگی به صورت دائمی تبدیل می‌شود تا با فضاسازی در اختیار صنعتگران حاشیه شهر قرار گیرد.

مجتبی میرحسینی، معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در این جلسه اظهار کرد: گردشگری امروز به تابلوی راهنمای توسعه تبدیل شده است و در جایی که دولت‌ها و ساختار حاکمیت تشکیلات و ساختار خاصی ندارند حضور گردشگران در آن منطقه باعث می‌شود که امکانات و شرایط لازم فراهم آید.

وی گفت: گردشگری در خیلی از نقاط استان که گریزگاه جمعیت بود هم مهاجرت معکوس ایجاد کرد و هم امکانات و زیرساخت‌ها را فراهم آورد.

میرحسینی بیان کرد: اجرای پروژه‌های گردشگری به‌عنوان محرک توسعه علاوه بر خروج از مناطق حاشیه شهر از انزوا باعث افزایش رضایت و احساس تعلق شهروندان این مناطق خواهد شد.

وی گفت: بهبود زیرساخت‌ها از مهم‌ترین اولویت‌ها در این مناطق برای بهبود وضعیت شهروندان محسوب می‌شود که گردشگری می‌تواند به عنوان ابزاری برای توجه بیشتر به این مناطق و عامل درآمدزایی برای این مناطق محسوب شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: اجرای پروژه گردشگری بام زاهدان با کمک بخش خصوصی و تعریف لوپ جدید گردشگری حاشیه شهر به سمت لار و اجرای جداره‌سازی و سنگفرش خیابان شریعتی منتهی به پروژه گردشگری بام زاهدان به‌عنوان یک نمونه منحصر به فرد و یکی از شاخص‌های گردشگری شهر زاهدان خواهد شد.

وی گفت: با اجرایی‌شدن طرح رینگ زاهدان به سمت لار، شهر در این بخش از بن‌بست و انزوا خارج شده و رفت و آمد گردشگران به آن سمت افزایش خواهد یافت و شرایط پایدارتر با مشارکت همه ذینفعان و همکاری بین بخشی برای افزایش اشتغال و کاهش ناهنجاریها شکل خواهد گرفت.

انتهای پیام