زیرساخت‌های ۱۵ روستای هدف گردشگری سیستان و بلوچستان ارتقاء می‌یابد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان:

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان:

زیرساخت‌های ۱۵ روستای هدف گردشگری سیستان و بلوچستان ارتقاء می‌یابد

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۵۴ بازدید

به‌گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی امروز اظهار کرد: در ۱۵ روستای هدف گردشگری استان مسیرهای دسترسی ارتقا پیدا می‌کند و همه این روستاها از زیرساخت‌های مناسب مخابرات و شبکه تلفن همراه و نیز اقامتگاه‌های بوم‌گردی متناسب با بافت روستا برخوردار خواهند شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: در همه این روستاها صندوق‌های خرد ایجاد، آموزش‌های هدفمند و مستمر به روستائیان داده خواهد شد برای هر روستا حداقل یک ویژه برنامه سالانه و روز روستا تعیین و این مهم به برنامه‌ریزان تورهای داخلی و ورودی رسانده اطلاع‌رسانی خواهد شد

وی گفت: همه این روستاها حسب کارکردهای اصلی تقسیم‌بندی و برنامه‌ریزی و نوع معینی از گردشگری در راستای گردشگری روستا در آن‌ها اجرایی خواهد شد.

میرحسینی بیان کرد: توسعه صنایع‌دستی و بازارهای محلی یا ایجاد حداقل روزبازارهای روستایی در خود روستا و یا مراکز جمعیتی نزدیک به آن از دیگر برنامه‌های طراحی شده است.

وی گفت: برداشت وضعیت موجود روستاها به لحاظ امکانات، خدمات، جاذبه‌ها و چشم‌انداز توسعه انجام شده و تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ شرایط و زیرساخت‌های جدید برای بهره‌مندی گروه‌های هدف فراهم خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: در سال تولید، مانع‌زدایی‌ها، پشتیبانی‌ها با ایجاد زیرساخت‌های لازم موانع توسعه روستایی برداشته خواهد شد و با پشتیبانی از طرح‌های توسعه گردشگری روستایی باعث افزایش اشتغال و رشد اقتصادی مناطق روستایی خواهد شد.

انتهای پیام