افزایش بوم‌گردی‌ها به ۹۰ واحد در سیستان و بلوچستان

تا پایان خرداد‌ماه امسال صورت می‌گیرد

تا پایان خرداد‌ماه امسال صورت می‌گیرد

افزایش بوم‌گردی‌ها به ۹۰ واحد در سیستان و بلوچستان

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۴۸ بازدیدمعاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از افزایش بوم‌گردی‌های استان به ۹۰ واحد تا پایان خردادماه امسال خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی امروز اظهار کرد: واحد‌های بوم‌گردی‌ استان تا پایان مردادماه امسال به ۹۰ واحد افزایش می‌یابند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: در سال گذشته تعداد ۳۰ موافقت اولیه برای ایجاد واحد‌های بوم‌گردی‌صادر شده است که از این تعداد ۱۷ واحد موفق به دریافت مجوز شده‌اند.

وی گفت: علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقاء کیفیت خدمات در واحدهای بوم‌گردی، افزايش سطح آموزش راهنمایان و مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیز از جمله برنامه‌های انجام‌شده و در دست اقدام است.

میرحسینی بیان کرد: همچنین اقدامات دیگری از جمله اجراي برنامه‌هاي مديريتي و مقررات زيست‌محيطي، تشويق مردم براي مرمت و بازسازي خانه‌هاي موجود در منطقه به جاي تخريب آنها با هدف ایجاد اشتغال پایدار و حفظ هویت و فرهنگ در مناطق مختلف با استفاده از دانش بومی و حفظ سرمایه‌های اجتماعی، تشويق کشاورزان به ادامه کشاورزي در کنار راه‌اندازي اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي براي اجاره به گردشگران و صدور مجوز گردشگری کشاورزی در دستور کار حوزه گردشگری قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: گردشگري در طول سال‌های اخیر از طریق مشارکت فعال مردم فرصت‌هاي بسياري را براي شکل‌گیری کسب و کارهاي کوچك ايجاد کرده است که بيشتر آنها، روابط مستقيم و متقابل محیط، ميزبان و مهمان را در مقاصد گردشگرپذير در بردارند.