فعالیت ۳۶ پروژه ایجاد تاسیسات برقی در مناطق گردشگری سیستان و بلوچستان

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

فعالیت ۳۶ پروژه ایجاد تاسیسات برقی در مناطق گردشگری سیستان و بلوچستان

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۶۸ بازدیدمعاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از فعالیت ۳۶ پروژه ایجاد تاسیسات برقی در مناطق گردشگری استان خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی امروز اظهار کرد: تعداد ۳۶ پروژه ایجاد تاسیسات برقی در سطح استان فعال است که ۹ پروژه در حال اجرا بوده و ۲۷ پروژه مراحل پایانی را طی کرده و آماده بهره برداری هستند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: ایجاد برج نوری در پارک‌ها، روشنایی محور درک و چشمه آبگرم بزمان نیز انجام شده و ترانس برق و شبکه روشنایی مجتمع‌های گردشگری نیز به‌عنوان زیرساخت‌های مورد نیاز برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از اقداماتی است که در قالب این پروژه‌ها انجام شده است.

وی گفت: ایجاد و توسعه زیرساخت‌های گردشگری به‌عنوان امور زیربنایی اهمیت زیادی دارد که در کنار ساخت و فراهم‌کردن سایر تاسیسات گردشگری به شکل برنامه‌ریزی‌شده و هدفمند باید اجرایی شود.

میرحسینی بیان کرد: همچنین در صنعت گردشگري بخش دولتي و خصوصي مکمل هم هستند و در کنار جوامع محلی و دانشگاه‌ها حلقه‌های توسعه عالمانه این پدیده بزرگ جامعه بشری است و عدم وجود هر کدام از این حلقه هاباعث بروز ناکارآمدي در سایر حلقه‌ها خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: دولت با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی زمينه سرمايه‌گذاري را براي سرمايه‌گذاران خصوصي با تسهیل شرایط و رفع موانع ایفا کرده و با انجام سرمايه‌گذاري‌های هدفمند شرایط را برای افزایش ورود گردشگران داخلی و خارجی به استان و بسترسازی برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران فراهم و تسهیل خواهد کرد.

انتهای پیام