تجلیل فرماندار از صنعتگران سراوان 

به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی صورت گرفت 

به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی صورت گرفت 

تجلیل فرماندار از صنعتگران سراوان 

چهار‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۰۵ بازدیدفرماندار سراوان به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی از تعدادی از صنعتگران این شهرستان تجلیل کرد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، در دیدار رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سراوان به همراه صنعتگران این شهرستان با فرماندار که به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی برگزار شد، از صنعتگران و مربیان صنایع‌دستی این شهرستان تجلیل به‌‌عمل آمد.

سعید تجلیلی فرماندار سراوان در این دیدار اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های صنایع‌دستی این است که حاصل روح ملت‌ها و آئین و فرهنگ ملی کشورهاست که به سادگی با رجوع به آمار صنایع‌دستی کشورها به روحیه مردم آن می توان پی برد.

وی گفت: بنابراین صنایع‌دستی تنها یک کالا برای مبادله نیست بلکه خصوصیات فرهنگی اقوام از طریق صنایع‌دستی مبادله می‌شود.

فرماندار سراوان بیان کرد: تنوع صنایع‌دستی در شهرستان سراوان نشان‌دهنده ذوق و هنرمندی مردم این منطقه است.

حمزه ندرت‌زهی، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سراوان نیز در این دیدار اظهار کرد: دوره‌های آموزش صنایع‌دستی در رشته سوزن‌دوزی، حصیربافی، سفالگری برای مددجویان کمیته‌امداد، بهزیستی، زندان و غیره در سطح شهرستان برگزار می‌شود و تمامی هنرآموزان پس از پایان دوره گواهینامه صنایع‌دستی دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: در سطح شهر دو فروشگاه و یک مرکز آموزش صنایع‌دستی دارای مجوز از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فعال است.

ندرت‌زهی بیان کرد: درسال گذشته به دو کارگاه‌ آسیب‌دیده از ویروس کرونا مبلغ ۶۰ میلیون ریال کمک بلاعوض اعطا شده است.