افتتاح خانه سفال و کارگاه صنایع‌دستی در زاهدان 

به مناسبت هفته صنایع‌دستی صورت گرفت

به مناسبت هفته صنایع‌دستی صورت گرفت

افتتاح خانه سفال و کارگاه صنایع‌دستی در زاهدان 

چهار‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۹۶ بازدیدرئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان گفت: به مناسبت هفته صنایع‌دستی، خانه سفال و کارگاه صنایع‌دستی زاهدان افتتاح شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، خدیجه برآهویی امروز اظهار کرد: کارگاه پارچه‌بافی که به همت صنعتگر شهرستان راه‌اندازی شده بود به مناسبت هفته صنایع‌دستی افتتاح شد.

وی گفت: این کارگاه دارای بیش از ۱۰ دستگاه پارچه‌بافی هم‌زمان در بخش آموزش و تولید فعال است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان افزود: تمامی دستگاه‌ها بررسی و آسیب‌شناسی شده و مشکلات دستگاه‌های بافت رفع شده که این امر کمک زیادی به بافنده در حین بافت کرده و از مشکلات تولید به صورت چشمگیری کاسته است.

وی گفت: همچنین خانه سفال زاهدان با حضور مدیرکل و معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با هدف آموزش و تولید محصولات سفالی در خانه ابویی زاهدان افتتاح شد.

براهویی بیان کرد: به‌دلیل نبود فضای مناسب در مرکز آموزش شهرستان، آموزش سفالگری به علاقه‌مندان به مدت ۵ سال انجام نشده که پس از گذشت این مدت با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان این مرکز آموزشی راه‌اندازی شد.