واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران با اعمال نظارت‌ بر اجرای پروژه‌ها

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان اعلام کرد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان اعلام کرد

واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران با اعمال نظارت‌ بر اجرای پروژه‌ها

چهار‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۷۸ بازدید

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: تسهیل شرایط واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران باید با اعمال نظارت‌های بیشتر بر اجرای پروژه‌ها صورت گیرد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی امروز اظهار کرد: طی نشست با نمایندگان دستگاه‌های راه و شهرسازی، امور اراضی و منابع طبیعی استان در رابطه با تسهیل شرایط واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران با اعمال نظارت‌های بیشتر بر اجرای پروژه‌ها تاکید شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: برای فعالیت در بخش‌های مختلف صنعتی، پیش‌بینی مکان مناسب به‌منظور اجرای پروژه اهمیت ویژه‌ای دارد و تعارضات موجود در زمین قابل واگذاری و ارزش اقتصادی و خدماتی زمین دارای جایگاه مهمی در حوزه گردشگری است.

او گفت: تصمیمات مربوط به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در بخش‌ها و نواحی مختلف تمدنی سیستان و بلوچستان با شناخت دقیق از وضعیت و شرایط زیرساخت‌ها حاصل می‌شود که در این میان از جمله دغدغه‌های سرمایه‌گذاران زمین مناسب برای اجرای طرح‌های گردشگری است.

میرحسینی بیان کرد: ایجاد شفافیت در موضوع واگذاری زمین نه تنها برای سرمایه‌گذاران بلکه برای مردم عادی نیز مطالبه‌ای ایجاد کرده که زمین‌های عمومی به چه صورتی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده می‌شود تا در فرایند این واگذاری حقی از آنها ضایع نشود و بدانند که با اعمال نظارت‌های سخت‌گیرانه از هر گونه سوء‌استفاده‌ای جلوگیری خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: حمایت از سرمایه‌گذاری در ۶ مسیر گردشگری استان برای ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری از اولویت‌های اداره‌کل به منظور تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری با همکاری دستگاه‌های مربوطه است.

او خاطرنشان کرد: نظارت‌های تلفیقی نیز قبل و بعد از واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های گردشگری توسط دستگاه‌های ناظر انجام خواهد شد.