پیگیری برای ثبت شهر زابل به عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل خبر داد

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل خبر داد

پیگیری برای ثبت شهر زابل به عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی

چهار‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۴۶ بازدیدسرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل از پیگیری و تلاش برای ثبت شهر زابل به عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی امروز اظهار کرد:
با توجه به برنامه‌ریزی لازم در راستای توسعه و گسترش هنر سیاه‌دوزی سیستان در شهر زابل و تکمیل پرونده این شهر برای ثبت به‌عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی اقدام به شناسایی و ساماندهی صنعتگران و تولیدکنندگان آثار سیاه‌دوزی در سطح شهرستان شده است.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل افزود: صنعتگرانی که در سطح این شهرستان در رشته سیاه‌دوزی فعالیت می‌کنند لازم است به منظور انجام مراحل صدور مجوز تولیدی صنایع‌دستی با همراه داشتن مدارک مورد نیاز به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان زابل مراجعه کنند تا سیر مراحل قانونی انجام شود و یک قدم در مسیر تکمیل پرونده شهر زابل به عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی سیستان نزدیک‌تر شویم.

وی گفت: در همین زمینه خلاصه پرونده شهر زابل به عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی به اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ارسال شده تا در صورت کسب موافقت شورای راهبردی ثبت شهرها و روستاهای ملی پرونده اصلی برای دفاع ارسال شود.

میرحسینی خاطرنشان کرد: همراهی هنرمندان و صنعتگران در سرعت بخشیدن به اهداف مورد نظر باعث عزم بیشتر در تکمیل پرونده خواهد شد.