جشنواره نقاشی کودک و نوجوان میراث جهانی بیابان لوت

به‌مناسبت سالروز ثبت جهانی بیابان لوت برگزار می‌شود

به‌مناسبت سالروز ثبت جهانی بیابان لوت برگزار می‌شود

جشنواره نقاشی کودک و نوجوان میراث جهانی بیابان لوت

چهار‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۴۸ بازدیدمعاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: به‌مناسبت سالروز ثبت جهانی بیابان لوت، جشنواره نقاشی کودک و نوجوان میراث جهانی بیابان لوت برگزار می‌شود.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی امروز ۲۶ تیرماه ۱۴۰۰ اظهار کرد: جشنواره نقاشی کودک و نوجوان با موضوع میراث جهانی بیابان لوت به مناسبت گرامیداشت پنجمین سالروز ثبت جهانی بیابان لوت برگزار می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: علاقمندان می‌توانند فایل اسکن‌شده آثار خود را همراه با مشخصات کامل صاحب اثر تا ۳۰ تیرماه به آدرس ایمیل Irannaturalsites@gmail.com و یا تلگرام @Lut_desert_WHS ارسال کنند.

وی گفت: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی و شناساندن زیبایی‌های ناشناخته بیابان لوت و نیز بیان اهمیت میراث جهانی بیابان لوت اولین اثر ثبت شده ایران به عنوان میراث طبیعی ارزشمند و نیز حفظ این میراث بین نسلی برای نسل‌های آتی است.

میرحسینی بیان کرد: از شرایط حضور در این مسابقه ارسال آثار با موضوع بیابان لوت است، همچنین آثار ارسالی نباید در مسابقه دیگری ارائه شده باشند.

وی ادامه داد: نمایشگاه مجازی صنایع‌دستی میراث جهانی بیابان لوت نیز به همین مناسبت برگزار خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: به سه نفر از برگزیدگان این مسابقه، صنایع‌دستی نفیس از استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی اهدا خواهد شد.

گفتنی است؛ بیابان جهانی لوت در سال ۹۵ به طور مشترک با استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان در فهرست آثار طبیعی جهان ثبت شده است.