رفع مشکل کمبود آب در پایگاه جهانی شهرسوخته

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

رفع مشکل کمبود آب در پایگاه جهانی شهرسوخته

پنج‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۷۱ بازدیدمعاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از رفع مشکل کمبود آب در پایگاه جهانی شهرسوخته خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجید کلانوری امروز اظهار کرد: با توجه به اینکه آب مورد نیاز سایت جهانی شهرسوخته در منطقه هامون چندین سال است که از ایستگاه پمپاژ لوتک به وسیله تانکر حمل آب تامین می‌شد، این امر علاوه بر هزینه گزافی که بر پایگاه شهرسوخته تحمیل می‌کرد، به دلیل کمبود آب نیز منجر به نارضایتی گردشگران می‌شد.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: با تلاش و پیگیری‌های مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و مدیر پایگاه جهانی شهرسوخته نسبت به انتقال آب از روستای قلعه‌نو در شهرستان هامون اقدام شد.

وی ادامه داد: این اقدام با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی به همت کارکنان پایگاه جهانی شهرسوخته صورت گرفته و امیدواریم با راه‌اندازی این خط علاوه بر جلب رضایت گردشگران گام‌های موثری در راستای تقویت و ایجاد فضای سبز در مجموعه برداشته شود تا در آینده شرایط مطلوب‌تری برای حضور مسافران فراهم شود.

کلانوری با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر اقدامات زیرساختی زیادی در منطقه صورت گرفته بیان کرد: ایجاد مسیر گردشگری منطقه حوضدار به طول ۶ کیلومتر در محدوده حریم شهرسوخته به همت معاونت سرمایه گذاری و گردشگری، احداث سرویس‌های بهداشتی در مجاورت آسبادها در مسیر قلعه رستم، پروژه‌ بزرگ احداث سالن آمفی‌تئاتر چند منظوره که در حال ساخت است و... از جمله این پروژه ها هستند.

وی گفت: مجموعه آسبادهای منطقه حوضدار و قلعه مچی نیز در حال مرمت هستند و قرار است قلعه مچی نیز پس از تکمیل مرمت با کابری هتل سنتی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خاطرنشان کرد: در سال آینده در صورت تامین اعتبار اقدامات مؤثری در زمینه سامان‌دهی شرایط بازدید از محوطه باستانی شهرسوخته شامل احداث ایستگاه‌های بین‌راهی، ایجاد سایت‌موزه، نمازخانه و غیره صورت خواهد گرفت.