سامان‌دهی ظرفیت‌های گردشگری منطقه لار در شهرستان زاهدان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

سامان‌دهی ظرفیت‌های گردشگری منطقه لار در شهرستان زاهدان

پنج‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۶۹ بازدیدمدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت‌های گردشگری منطقه لار در شهرستان زاهدان سامان‌دهی می‌شود.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی امروز اظهار کرد: منطقه نمونه گردشگری لار از توابع شهرستان زاهدان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است که باید استفاده بهتری از آن برده و زمینه را برای حضور و رفاه گردشگران فراهم کنیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: ایجاد بوم‌گردی و مجتمع خدمات گردشگری و رفاهی در منطقه لار بسیار ضروری است و حتی شرایط ایجاد اکوکمپ گردشگری نیز در این منطقه وجود دارد.

وی گفت: در بازدید از این منطقه نمونه گردشگری که به همراه رؤسای ادارات آب منطقه‌ای و آب فاضلاب زاهدان صورت گرفت، مقرر شد اداره آب منطقه‌ای نسبت به آبرسانی به منطقه اقدام کند و اداره آب فاضلاب زاهدان نیز آب رودخانه لار را هدایت کرده و از هدررفت آن جلوگیری کند.

جلالزایی بیان کرد: همچنین مقرر شد اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان نسبت به صدور موافقت اصولی برای ایجاد مجتمع گردشگری و اقامتگاه بوم‌گردی در این منطقه اقدامات لازم را انجام دهد.