بهره‌برداری از مجموعه گردشگری بام زاهدان 

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: فاز نخست مجموعه گردشگری بام زاهدان مهرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: فاز نخست مجموعه گردشگری بام زاهدان مهرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد

بهره‌برداری از مجموعه گردشگری بام زاهدان 

پنج‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۶۹ بازدید

مهرماه امسال صورت می‌گیرد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: فاز نخست مجموعه گردشگری بام زاهدان مهرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی امروز اظهار کرد: فاز نخست مجموعه گردشگری بام زاهدان که توسط بخش خصوصی و با حمایت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در حال تکمیل است، مهرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: وجود زیرساخت‌های گردشگری از مهم‌ترین فاکتورها در توسعه این صنعت محسوب می‌شود که کاربردهای چندجانبه داشته و محرک اکثر فعالیت‌های سودآور و اشتغال‌آفرین به شمار می‌روند.

وی گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال آغاز شده و در مجموع تاکنون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: فاز نخست این مجموعه که بزرگ‌ترین مجموعه گردشگری استان از لحاظ تنوع در فضاها و مکان اجرای پروژه است، شامل محوطه‌سازی و ایجاد راه دسترسی به طول ۶ کیلومتر ایجاد آلاچیق و اقامتگاه می‌شود.

میرحسینی بیان کرد: مکان اجرای پروژه برای کوهنوردی و ظرفیت‌های ویژه گردشگری کوهستان و ترسیم مسیرهای ویژه برای پیاده‌روی است، علاوه براین محل مناسبی را برای برگزاری همایش‌‌های ورزشی از جمله پیاده‌روی خانوادگی و دوچرخه‌سواری کوهستان در این مجموعه فراهم شده که امیدواریم پس از افتتاح شاهد برگزاری چنین برنامه‌هایی با همکاری دستگاه‌های دیگر باشیم.

وی گفت: قرار است در فازهای بعدی این مجموعه رستوران، واحد‌های اقامتی، باغ پرندگان،باشگاه تیراندازی با کمان و اهداف پرتابی،فضای بازی کودکان و سایر خدمات مورد نیاز گردشگران احداث شود و پیش‌بینی می‌شود تا نوروز ۱۴۰۱ به طور کامل به بهره‌برداری برسد.