تصویب اجرای ۷ طرح گردشگری در سیستان و بلوچستان

در جلسه کمیته‌فنی گردشگری سیستان و بلوچستان صورت گرفت

در جلسه کمیته‌فنی گردشگری سیستان و بلوچستان صورت گرفت

تصویب اجرای ۷ طرح گردشگری در سیستان و بلوچستان

پنج‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۴ بازدیدمعاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: اجرای ۷ طرح گردشگری در سطح استان تصویب شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، در جلسه کمیته فنی گردشگری، صدور ۷ موافقت اصولی برای طرح‌های گردشگری در سطح استان تصویب شد.

مجتبی میرحسینی معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در این جلسه اظهار کرد: ۷ طرح گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری ۳۷۶ میلیارد ریال در نقاط مختلف استان اجرا می‌شود.

وی گفت: یکی از این طرح‌ها مجتمع گردشگری در ساحل ونک روستای تنگ از شهرستان کنارک است که در زمینی به مساحت ۴ و نیم هکتار و حجم سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

میرحسینی به صدور موافقت اصولی برای یک واحد بوم‌گردی در روستای منزلاب شهرستان زاهدان در زمینی به مساحت یک هکتار و سرمایه‌گذاری ۳۹ میلیارد ریال خبر داد و گفت: طرح دیگری که مورد بررسی قرار گرفته و قرار است موافقت اصولی آن صادر شود مجتمع گردشگری در جاده رمین شهرستان چابهار است که در زمینی با مساحت هزار و ۶۹۳ متر و حجم سرمایه‌گذاری ۷۷ میلیارد ریال احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح دیگر یک واحد بوم‌گردی در بخش پازرد روستای دامن از شهرستان ایرانشهر است که در زمینی به مساحت هشت هزار و صد متر مربع و حجم سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد ریال احداث خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: همچنین موافقت اصولی برای احداث مجتمع گردشگری در روستای چشمه زیارت شهرستان زاهدان با حجم سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد ریال صادر می‌شود.

وی یادآور شد: مجتمع گردشگری روستای منزلاب در زاهدان با مساحت یک هکتار و حجم سرمایه‌گذاری ۳۳ میلیارد ریال و نیز اقامتگاه سنتی در شهرستان کنارک با حجم سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد ریال و زمینی با مساحت ۷۵۶ متر از دیگر طرح‌هایی هستند که با صدور موافقت اصولی آنها در دستور کار قرار گرفت.

میرحسینی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح‌ها علاوه بر رشد زیرساخت‌های گردشگری استان زمینه ایجاد اشتغال برای ۸۵ نفر نیز فراهم خواهد شد.