واگذاری ۶ بنای تاریخی سیستان و بلوچستان از طریق مزایده عمومی

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

واگذاری ۶ بنای تاریخی سیستان و بلوچستان از طریق مزایده عمومی

پنج‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۱ بازدیدمعاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از واگذاری ۶ بنای تاریخی استان از طریق مزایده عمومی خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجید کلانوری اظهار کرد: ۶ بنای تاریخی استان توسط صندوق احیای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از طریق مزایده عمومی دومرحله‌ای به صورت قرارداد سرمایه‌گذاری در مرمت، احیا، نگهداری و واگذاری حق استفاده و بهره‌برداری مدت معین واگذار می‌شود.

وی گفت: برنده مزایده می‌تواند در دوره عملیات تکمیلی مرمت و آماده سازی احیا با تایید و موافقت صندوق احیا از بخش‌های تکمیل‌شده بهره‌برداری و از منافع آن استفاده کند.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: ساختمان قدیمی بهداری سراوان یکی از این بناهاست که قرار است با کاربری فرهنگی، اقامتی، پذیرایی و تاکید بر کاربری سلامت واگذار شود.

وی ادامه داد: قلعه ناصری ایرانشهر از بناهای دیگری است که توسط صندوق احیا با کاربری فرهنگی، اقامتی، پذیرایی و تجاری واگذار می‌شود.

کلانوری با اشاره به واگذاری خانه تاریخی زعیم ابویی زاهدان با کاربری خانه خلاق بیان کرد: گاراژ ملک زاهدان با کاربری فرهنگی، هنری، تجاری و پذیرایی، بانک ایران و انگلیس زابل با کاربری فرهنگی، اقامتی، پذیرایی و صنایع‌دستی و نیز ساختمان قدیم دادگستری زاهدان با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی واگذار می‌شوند.