صدور پروانه بهره‌برداری تأسیسات گردشگری از طریق سامانه الکترونیک(جانا)

رئیس گروه مراکز و خدمات گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبرداد

رئیس گروه مراکز و خدمات گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبرداد

صدور پروانه بهره‌برداری تأسیسات گردشگری از طریق سامانه الکترونیک(جانا)

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۷۲ بازدید

رئیس‌گروه مراکز و خدمات گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از صدور پروانه بهره‌برداری ۶ ماهه برای دو مجموعه گردشگری در استان برای اولین‌بار از طریق سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری (جانا) خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، حمیدرضا کمالی اظهار کرد: سامانه جانا با هدف الکترونیکی‌شدن فرآیندهای مرتبط با صدور مجوزهای تاسیسات گردشگری و دسترسی عموم به خدمات این حوزه به صورت آنلاین، راه‌اندازی شده و از این پس صدور و تمدید پروانه‌ بهره‌برداری مربوط به تمامی مراکز اقامتی و پذیرایی که قبلا به‌صورت دستی انجام می‌شد از طریق این سامانه امکان‌پذیر است.

رئیس‌گروه مراکز و خدمات گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: در این سامانه پس از ثبت‌نام اولیه و با توجه به نیاز متقاضی فرآیند شروع می‌شود و در واقع تمام تعاملات سازمان با متقاضیان از زمان ثبت تقاضا برای اخذ مجوز تا صدور مجوز و در صورت نیاز تمدید مجوزهای صادر شده از طریق این سامانه صورت می‌گیرد.

او بیان کرد: با توجه به اینکه مدیران مراکزی که مهلت پروانه بهره‌برداری آنها تمام شده، باید پس از تایید مدارک در حوزه معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نسبت به تکمیل اطلاعات در این سامانه به نشانی http://myst.mcth.ir اقدام و کد شناسه دریافت کنند که درحال‌حاضر این فرآیند در سطح استان درحال انجام است.

کمالی با اشاره به مهلت پروانه بهره‌برداری که از این طریق صادر می‌شود، بیان کرد: مدیران تمامی تاسیسات اقامتی اعم از هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مهمان‌پذیرها، اقامتگاه‌های سنتی و بوم‌گردی و غیره موظف‌اند گزارش روزانه گردشگران را در سامانه جانا ثبت کنند.

وی گفت: تسریع در صدور مجوزها و ضرورت تکمیل مدارک، کاهش هزینه‌های عمومی، امکان برنامه‌ریزی برای توسعه زیرساخت‌ها و رونق صنعت گردشگری از جمله مزایای راه‌اندازی این سامانه به شمار می‌روند.

رئیس‌گروه مراکز و خدمات گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خاطرنشان کرد: تسهیلات کم‌بهره، مشوق‌های بیمه‌ای و مالیاتی و غیره منوط به دریافت رمزینه در سامانه جانا است.