بازدید از محل احداث بوم‌گردی منطقه بزمان 

با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان صورت گرفت

با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان صورت گرفت

بازدید از محل احداث بوم‌گردی منطقه بزمان 

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۵۶ بازدیدرئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر گفت: با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری از محل پروژه بوم‌گردی منطقه بزمان بازدید به‌عمل آمد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، رحمان ریگی اظهار کرد: به منظور توسعه اقامتگاه‌های گردشگری و زیرساخت‌های این بخش با تلاش یکی از بانوان توانمند بزمانی پروژه احداث بوم‌گردی بزمان آغاز شده و بزودی راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر افزود: بزمان نقطه آغاز گردشگری غرب شهرستان ایرانشهر است که با توجه به قرارگیری در مسیر گردشگری استان سیستان و بلوچستان سالانه پذیرای تعداد قابل توجهی از گردشگران است.

او ادامه داد: باید برای آسایش و رفاه این مسافران و ظرفیت بالای گردشگری منطقه بزمان که نقاط دیدنی و جذابیت‌های فراوانی دارد، نسبت به افزایش اقامتگاه‌ها و بوم‌گردی‌ها اقدام شود و با اقبالی که از طرف مردم به‌ویژه بانوان این منطقه شده، به‌زودی شاهد افزایش اقامتگاه‌ها و در نتیجه ماندگاری گردشگر در بزمان خواهیم بود.

ریگی بیان کرد: بزمان از لحاظ آب و هوا یکی از بهترین مناطق استان سیستان و بلوچستان است که در هر سه زمینه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ظرفیت‌های بسیاری دارد.

وی گفت: دارالولایه بزمان در دوران تبعید مقام معظم رهبری به ایرانشهر یکی از مهمترین پایگاه‌های مبارزاتی و محل رفت و آمد انقلابیون و همراهان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر افزود: آب‌گرم بزمان، آتشفشان کوه خضر، دره باشکوه دراهوگ، منطقه تمدین دیرینه اسپیدژ، دشت سمسور و منطقه منحصربه فرد محل برخورد شهاب‌سنگ از جمله جاذبه‌های بکر و دیدنی منطقه بزمان است که این خطه از استان را دارای موقعیت ارزشمندی از لحاظ گردشگری کرده است.

ریگی اذعان کرد: امیدواریم با تعامل خوبی که با بخشداری بزمان و اهالی منطقه ایجاد شده، شاهد ارتقای شاخصه‌های گردشگری و میراث‌فرهنگی در این منطقه باشیم.