آئین پاکسازی چشمه حضرت موسی علیه السلام روستای گردشگری تمین در شهرستان میرجاوه

به مناسبت هفته گردشگری صورت گرفت

به مناسبت هفته گردشگری صورت گرفت

آئین پاکسازی چشمه حضرت موسی علیه السلام روستای گردشگری تمین در شهرستان میرجاوه

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۵۲ بازدیدرئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میرجاوه گفت: به مناسبت هفته گردشگری آیین پاکسازی چشمه حضرت موسی در روستای تمین به همراه جمعی از دوست‌داران و فعالان میراث‌فرهنگی برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، عبدالله کُرد اظهار داشت: در سومین روز بزرگداشت هفته گردشگری، برنامه‌های متنوعی در شهرستان میرجاوه برگزار شد که پاکسازی چشمه حضرت موسی علیه السلام به همراه جمعی از فعالان و دوست‌داران میراث‌فرهنگی، معاون سیاسی امنیتی فرماندار، رؤسای ادارات ورزش و جوانان و رؤسای سایر ادارات شهرستان میرجاوه از مهم‌ترین این برنامه‌ها بود.

وی ادامه داد: همایش کوهپیمایی و طبیعت‌گردی با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیئت کوهنوردی شهرستان میرجاوه و بازدید از آثار تاریخی فرهنگی روستا از جمله معماری صخره‌ای تمین، بافت تاریخی، طبیعی و گردشگری روستا از برنامه‌های دیگری بود که به همین مناسبت برگزار شد.

کُرد یادآور شد: روستای هدف گردشگری تمین در ۵۳ کیلومتری شهرستان میرجاوه واقع شده که سالانه گردشگران و مسافران زیادی برای بازدید از این روستای گردشگری که دارای جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی مهیج است، سفر می‌کنند.

وی گفت: همچنین روستای گردشگری تمین از توابع بخش لادیز در دامنه‌های شمالی کوه تفتان قرار دارد.