دو اثر تاریخی و فرهنگی در ایرانشهر و بمپور به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر:

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر:

دو اثر تاریخی و فرهنگی در ایرانشهر و بمپور به بخش خصوصی واگذار می‌شود

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۴۷ بازدیدرئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر گفت: منزل فاضلی ایرانشهر و باغ خالصه بمپور به منظور مرمت، احیا و نگهداری به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و مصنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، رحمان ریگی اظهار کرد: دو اثر مهم شهرستان‌های ایرانشهر و بمپور که در فهرست ملی آثار تاریخی کشور نیز ثبت شده‌اند، به‌منظور مرمت، تعمیر، احیا و نگهداری به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر افزود: این دو اثر شامل بنای فرهنگی و تاریخی منزل فاضلی ایرانشهر جنب موزه قرآن و عترت و نیز باغ خالصه بمپور در ضلع جنوبی قلعه بمپور است که تشریفات مزایده آن توسط صندوق توسعه، احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی برگزار شده و به‌زودی به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات اداره میراث‌فرهنگی شهرستان برگزاری مزایده واگذاری قلعه ناصری است که با توجه به حجم بالای قرارداد، تمدید شده و منتظر اعلام نتیجه و بازگشایی پاکات مزایده هستیم.

ریگی واگذاری بناهای فرهنگی و تاریخی شهرستان را گام مهمی در احیا و نگهداری آنها دانست و گفت: با واگذاری این آثار نقش اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر حساس‌تر از قبل و به‌صورت نظارت بر حسن انجام کار خواهد بود که در مدت اجرای قرارداد با جدیت آن را دنبال خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از آثار تاریخی کشور توسط صندوق احیا به بخش خصوصی واگذار شده واگذاری سایر آثار نیز در دستور کار این صندوق قرار دارد.