جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان سیستان وبلوچستان

مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد : دعوت از کشورهای همسایه برای شرکت در جشن‌های نوروزی سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد : دعوت از کشورهای همسایه برای شرکت در جشن‌های نوروزی سیستان و بلوچستان

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان سیستان وبلوچستان

سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۷۶۱ بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد :

دعوت از کشورهای همسایه برای شرکت در جشن‌های نوروزی سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان وبلوچستان جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان سیستان وبلوچستان با هدف برپایی نوروز متفاوت آغاز سال گردشگری با حضور جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان و ادارات عضو ستاددر محل استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد

کامبیز مشتاق گوهری مدیر کل اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت :سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های بیشماری در حوزه گردشگری است و مثلث کویر، ساحل و کوهستان در استان از قابلیت های اکوتوریسم منطقه به شمار می رود.

گوهری افزود : یکی از افتخارت ایرانیان ومردم این دیار شهرسوخته است و اگر آن‌ طور که باید به مردم کشور و دنیا معرفی شود قطعا سهم بسزایی از گردشگر را به خود اختصاص می‌دهد.

وی ادامه داد : بهترین پتانسیل های فرهنگی و صنایع دستی را در این استان داریم که باید از این ظرفیت ها استفاده مفیدی شود.

وی اضافه کرد: سیستان و بلوچستان یکی از استانهای غنی کشور به لحاظ داشته های فرهنگی، باستانی، صنایع دستی و البته گردشگری است که علاوه بر این تنوع قومی و مذهبی، تعامل فرهنگی زیبایی را خلق کرده که خود گواهی بر تمدن و فرهنگ قومی یک‌یک اقوام ایرانی در همزیستی و احترام به انسانها و اندیشه هایشان است.

کامبیز مشتاق گوهری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در این نشست از اجرای دو برنامه فرهنگی هنری ویژه با حضور میهمانان داخلی و خارجی در مجاورت دو کوه تفتان و خواجه استان در ایام نوروز خبر داد و افزود : این برنامه فرصتی برای شناساندن اهمیت تالاب هامون و معرفی جاذبه های گردشگری استان خواهد بود.

وی تاکید کرد : : تاکنون شهرستان‌های هامون، زاهدان، خاش، ایرانشهر و چابهار برای برگزاری جشن‌های عید نوروز با حضور مهمانان داخلی و خارجی در نظر گرفته شده که از میان آنها 2 شهرستان با توجه به ظرفیت‌ها و امکاناتشان برای برگزاری جشن‌ها انتخاب می‌شود.

دکتر گوهری اذعان داشت :تاکنون از تعدادی از کشورهای همسایه از جمله افغانستان، پاکستان و تاجیکستان برای شرکت در جشن‌های نوروز استان دعوت شده است.

کامبیز مشتاق گوهری با اشاره به اینکه سال 96مقصد گردشگری کشور معرفی گردیده افزود : برنامه‌ریزی شده جشن‌های نوروز ۹۶ در استان در ۳ سطح بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای برگزار شود.

جمشید نژاد معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: برگزاری جشن های نوروزی و برپایی نمایشگاه های معرفی فرهنگ و هنر استان از جمله برنامه های نوروز امسال می باشد

وی افزود :در 44 روستای هدف گردشگری سیستان و بلوچستان ، اقامتگاه ویژه گردشگران در نظر گرفته شده است که هدف اصلی از اجرای این برنامه جذب گردشگر و ارائه خدمات رفاهی بیشتر به گردشگران، در ایام نوروز 96 است .