حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شد

حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شد

حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شد

حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شد

پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۴۵۸ بازدیدمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از انتصاب حسین سرحدیان به عنوان مدیر پایگاه کوه خواجه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، کامبیز مشتاق گوهری اظهار کرد: حسین سرحدی دادیان به عنوان مدیر پایگاه میراث فرهنگی کوه خواجه منصوب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: از زحمات کلانوری مدیر اسبق پایگاه کوه خواجه قدردانی شد.
گفتنی است؛ کوه خواجه یکی از مهمترین سایت های میراث فرهنگی کشور که ارزشهای میراثی و معماری نهفته در آن مورد توجه جامعه پژوهشگران داخلی و خارجی قرار دارد.
وی ادامه داد: کهندژ مهمترین اثر واقع بر کوه اوشیدا است که متعلق به عصر اشکانی است و نقش برجسته های گلین را در خود جای داده است؛ امید است با برنامه ریزی و انجام پژوهش های هدفمند در آینده نزدیک شاهد ثبت این اثر با ارزش در فهرست میراث جهانی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون اقدامات چشمگیری در حوزه شناخت و حفاظت در این سایت مهم صورت پذیرفته که از آخرین اقدامات می توان به انجام پژوهشهای مشترک ایران و ایتالیا در امر مستند نگاری که با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور و با مدیریت پروژه مجید کلانوری صورت پذیرفته می توان اشاره کرد.
انتهای پیام/ مقیمی