گردشگری رمضان در سیستان و بلوچستان ویژگی های ممتازی دارد

گردشگری رمضان در سیستان و بلوچستان ویژگی های ممتازی دارد

شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۸۲۴ بازدید

گردشگری رمضان در سیستان و بلوچستان ویژگی های ممتازی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مجتبی میرحسینی با اشاره به تنوع
فرهنگ روزه داری در سیستان و بلوچستان اعلام کرد: رسوم و خرده فرهنگ های ماه رمضان در سیستان و بلوچستان قدمتی دیرینه دارد و خیلی از این آیین ها از گذشته های دور به ما رسیده است.
معاون گردشگری گفت: قدمت بالای فرهنگ های به یادگار مانده جذابیت این آیین ها و آداب و رسوم را افزایش داده است به گونه ای که بسیاری از گردشگران علاقه مند هستند این فرهنگ ها را از نزدیک ببینند.
میرحسینی افزود: روزه داران در شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان وقتی ماه مبارک رمضان آغاز می شود انواع آیین ها را انجام می دهند که هرکدام از این اعمال برای گردشگران جذاب و دیدنی است.
معاون گردشگری گفت:علاوه برآداب و رسوم ، انواع خوردنی ها، نوشیدنی ها، نان ها، شیرینی جات و ... در شهرها و روستاهای این استان تهیه ودر اختیار روزه داران قرار می گیرد که این مهم باعث جذب نگاه گردشگران خارجی وبسیاری از گردشگران داخلی شده است.
میرحسینی با اعلام اینکه شب زنده داری در شب های قدر و سفره های نذری، آیین های سحر و افطار از دیگر مزیت های فرهنگی ماه رمضان است افزود:حفظ این فرهنگ ها علاوه بر حفظ و ارتقاء هویت دینی و اسلامی ،برای جذب گردشگران نیز بسیار مهم می باشد.
میرحسینی بیان کرد:گردشگری فرصتی را فراهم می کند که مردم سایر استانها و حتی اتباع سایر کشورها از فرهنگ ها و خرده فرهنگ های جامعه ما مطلع شوند.

معاون گردشگری در ادامه اعلام کرد:ظرفیت گردشگری رمضان همچنین به برپایی نمایشگاه مرتبط، جشن های دینی و همخوانی قرآن و... را شامل می شود که هر کدام با توجه به تنوع در اجرا ،جذابیت های زیادی برای گردشگران ایجاد می نماید.
میرحسینی در پایان خاطرنشان کرد:
رونق گردشگری در جامعه ما افزایش تولید و اشتغال را بهمراه خواهد داشت که نتیجه آن کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی از جمله بیکاری خواهد بود.
میرحسنی اعلام کرد : نگاه درست و دقیقی به گردشگری در مدیریت عالی استان وجود دارد که با سیاستگذاری انجام شده برای مقصد شدن استان در سال ۹۶ نگاهها به استان تغییر کرد و با ایجاد احساس امنیت توانستیم بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی و افزایش حضور و ماندگاری گردشگران خارجی در سیستان و بلوچستان که در گذشته چهره کدری از آن به دنیا مخابره شده بود را شاهد باشیم