صبح امروز برگزار شد

نشست هم اندیشی بررسی نقاط قوت و ضعف تاثیر زبان انگلیسی بر توسعه صنعت گردشگری 

نشست هم اندیشی بررسی نقاط قوت و ضعف تاثیر زبان انگلیسی بر توسعه صنعت گردشگری 

صبح امروز برگزار شد

شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۶۸۵ بازدید


نشست هم اندیشی بررسی نقاط قوت و ضعف تاثیر زبان انگلیسی بر توسعه صنعت گردشگری صبح امروز در سالن جلسات موزه منطقه ای جنوب شرق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، نشست هم اندیشی بررسی نقاط قوت و ضعف تاثیر زبان انگلیسی بر توسعه صنعت گردشگری در سالن جلسات موزه منطقه ای جنوب شرق برگزار شد.
در این نشست معاون پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به کاربرد زبان انگلیسی در توسعه گردشگری اظهار کرد: با وجود این که سالهاست آموزش زبان انگلیسی در سیستم آموزشی رسمی و غیررسمی کشور ما انجام می شود اما آن نتیجه ای که باید را نگرفتیم.

این نشست با حضور یوسفیان زبان شناس و عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان، معاون پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان و جمعی از تورلیدرهای استان برگزار شد.

در ادامه این نشست دکتر یوسفیان اظهار کرد: باید رضایت گردشگران خارجی جلب شود تا دوباره به کشور و استان ما سفر کنند و برای جلب رضایت آنها در وهله اول پس از ورودشان در فرودگاه، ایستگاه راه آهن و یا محل اقامت، باید مترجم حضور داشته باشد تا پاسخگو و راهنمای گردشگر خارجی باشد.

وی با توجه به اینکه گردشگر خارجی در سیستان و بلوچستان خیلی کم هست افزود: جلب گردشگر، این نیاز را به وجود می آورد که آموزش زبان انگلیسی به تورلیدرها و استخدام مترجمان در فرودگاه، راه آهن، هتل ها و سایر مراکز اقامتی و غیره را داشته باشیم.

انتهای پیام