طرح ضربتی اشتغال در پنج روستای قعله نو، سه کوهه، ناهوک، تمین و سنگان

طرح ضربتی اشتغال در پنج روستای قعله نو، سه کوهه، ناهوک، تمین و سنگان

طرح ضربتی اشتغال در پنج روستای قعله نو، سه کوهه، ناهوک، تمین و سنگان

طرح ضربتی اشتغال در پنج روستای قعله نو، سه کوهه، ناهوک، تمین و سنگان

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۷۶۳ بازدید

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، کامبیز مشتاق گوهری در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: طرح ضربتی اشتغال در پنج روستای قعله نو، سه کوهه، ناهوک، تمین و سنگان اجرا می شود و کارشناسان ستادی در بازدیدی که داشتند ظرفیت های این روستاها را تایید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه کارشناسان سیستان و بلوچستان، هم طرح های قابل اجرا در این پنج روستا را پیشنهاد دادند و هم ظرفیت اشتغال پیش بینی شده را در این روستاها احصا کردند افزود: کارشناسان استان با چندین نفر از فعالان صنایع دستی و گردشگری در این روستاها که فعالیتی را شروع و یا علاقمند به فعالیتی بودند وارد گفتگو شدند تا از کسب و کار آنها پشتیبانی کنیم.

این مسئول بیان کرد: در سال 95 با وجود مطالبات زیادی که در سال 94 داشتیم به دلیل محدودیت های بودجه ای و اعتباری زمین گیر شدیم و ده ماه کاری انجام ندادیم که این باعث شد خیلی از فرصت ها را از دست بدهیم.

وی با اشاره به این که در سال 96 به این نتیجه رسیدیم که از فرمول فعالیت های مشارکتی با بخش خصوصی و نهادهای مختلف و نیز تعریف واژه های مشترک استفاده کنیم گفت: چه اعتبارات تامین شود و چه تامین نشود این کار در دستور کار ما قرار گرفته است و در حوزه های مختلف فعالیت هایی را به شکل فعالیت های مشترک پیش بردیم.

مشتاق گوهری با اشاره به اینکه امسال در حوزه میراث فرهنگی حدود 90 پروژه مشخص را دنبال میکنیم که برخی از این پروژه ها ملی هستند بیان کرد: در حوزه سرمایه گذاری فعالیت های متنوعی از جمله ایجاد 4 دهکده ساحلی و 3 هتل تاریخی که به شکل فعالیت های مشترک اجرا می شوند را در سطح استان دنبال می کنیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: در حوزه صنایع دستی راه اندازی بازارچه های صنایع دستی در زابل، زاهدان و چابهار با مشارکت بخش خصوصی در حال پیگیری است که میتواند باعث رونقی در عرضه محصولات شود.
چون استان ما استانی تولیدکننده هست و با مشکل بازاریابی و عرضه مواجه بودیم اما با این بازاریابی خوبی که شده امیدواریم بتوانیم بازار داخلی خوبی برای صنعتگران مهیا کنیم.
انتهای پیام