معاون گردشگری سیستان و بلوچستان: 

رشد و توسعه کشورهای همسایه ما باعث رونق گردشگری در سیستان و بلوچستان می‌شود 

رشد و توسعه کشورهای همسایه ما باعث رونق گردشگری در سیستان و بلوچستان می‌شود 

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان: 

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۷۹۰ بازدید


معاون گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: هرچقدر همسایه‌های منطقه‌ای ما توسعه بیشتری پیدا کنند توسعه آنها در روند بهبود گردشگری ما موثر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: در بحث گردشگری ورزشی، امسال مسابقات بین المللی کشتی در چابهار برگزار که فرصت بسیار مناسبی برای معرفی و نقش آفرینی سیستان و بلوچستان در مقیاس جهانی فراهم شد.
میرحسینی گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌هایی که با آژانس‌های گردشگری انجام دادیم با برگزاری تورها و ارائه بسته های گردشگری سعی کردیم تصویر واقعی استان که برگرفته از ظرفیت‌های ویژه گردشگری و مزایای مختلف سیستان و بلوچستان هست را معرفی و با تبلیغات مناسب بستر را برای حضور گسترده گردشگران خارجی فراهم کنیم.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: در دو سال گذشته فعالیت های گردشگری ورزشی زیادی توسط اداره کل تربیت بدنی با مشارکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان و سایر دستگاهها و نهادها برگزار شده است ،که از جمله آنها برگزاری برنامه کویرنوردی در بهمن ماه سال گذشته با حضور 400 نفر در کویر لوت بود که از سراسر کشور حضور داشتند می باشد.

این مسئول از دیگر برنامه های گردشگری ورزشی در سیستان و بلوچستان به کوه نوردی به صورت ملی در منطقه تفتان اشاره کرد و افزود: برنامه پیاده روی همگانی از منطقه حوضدار تا شهر سوخته با حضور 300 نفر همایش ساحل پیمایی چابهار و تورهای گردشگری موج سواری در ساحل رمین از دیگر برنامه های گردشگری ورزشی استان بود.

وی گفت: ما در پایانه‌های مرزی از جمله پایانه مرزی میرجاوه نیروهایی را مستقرکردیم که بتوانند در بدو ورود گردشگران خارجی با آنها ارتباط برقرار نموده و زمینه حضور و ماندگاری آنها را در استان فراهم نماییم که در این دو سال اخیر توانستیم بسیاری از گردشگران خارجی را میزبانی کنیم.

میرحسینی با اشاره به این که تبدیل به فرصت کردن مرز به هماهنگی و همراهی کشورهای همسایه بستگی دارد افزود :دولت های همسایه نیز مانند ایران باید توجه خاصی به استان‌های مرزی خود داشته باشند
میرحسینی بیان کرد: ما از توسعه‌یافتگی افغانستان و پاکستان خوشحال می‌شویم و هرچقدر همسایه‌های منطقه‌ای ما توسعه بیشتری پیدا کنند توسعه آنها در روند بهبود وضعیت ما نیژ موثر خواهد بود و بازتاب توسعه استان ما نیز توسعه یافتگی همسایگان را در پی خواهد داشت.
این مسئول به پیگیری صدور ویزا برای گردشگران خارجی در پایانه‌های مرزی وفرودگاه زاهدان و چابهار اشاره کرد و یادآور شد: این پیشنهاد توسط استاندار سیستان و بلوچستان مطرح که در حال پیگیری این مهم هستیم تا با هماهنگی که از طریق وزارت خارجه و دستگاه‌های مرتبط انجام می‌دهیم بتوانیم مشکلات گردشگران خارجی را برطرف کنیم.

وی گفت: ظرفیت و زیرساختهای استان برای توریست بین‌المللی مهیا است ولی برای حضور گسترده آنها باید زیرساختهای بیشتری فراهم شود.

میرحسینی بیان کرد: از کارهایی که در این زمینه باید انجام شود یکی آموزش جوامع محلی و فعالین گردشگری است و دیگری تبلیغات هدفمند با توجه به اینکه ما در سایت ها وفضای مجازی اطلاعات کمی در مورد ویژگی های مثبت این استان داریم .
معاون گردشگری گفت: با توجه به اینکه نقش رسانه ها در رونق گردشگری بسیار تاثیر گذار هست از همه رسانه‌ها درخواست کردتابا معرفی بیش از پیش سیستان و بلوچستان زمینه را برای تغییر نگاه ملی و بین المللی نسبت به استان فراهم آورند.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: بایدظرفیت‌های تازه گردشگری سیستان و بلوچستان از جمله گردشگری دریایی را بیشتر معرفی کنیم تا شاهد افزایش سفرهای دریایی باشیم.

این مسئول ادامه داد: با توجه به این که 51 درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان در روستاها و مناطق عشایری هستند، حفظ فرهنگ‌ها و خرده فرهنگ‌ها و ایجاد صنایع کوچک و اقامتگاههای بوم گردی در روستا با ایجاد اشتغال پایداربع ماندگاری روستاییان و حضور بیشتر گردشگران کمک می‌کند.
انتهای پیام