رنامه های سال ۹۶ سیستان و بلوچستان

برنامه های سال ۹۶ سیستان و بلوچستان در جمع معاونین گردشگری کشور اعلام شد

برنامه های سال ۹۶ سیستان و بلوچستان در جمع معاونین گردشگری کشور اعلام شد

رنامه های سال ۹۶ سیستان و بلوچستان

شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۷۸۴ بازدید


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری معاون گردشگری سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر افزود:نشست تخصصی معاونین گردشگری استانها فرصت مناسبی جهت همفکری و هم افزایی برای انجام تخصصی امور هست.
میرحسینی بیان کرد:در در این نشست که۱۳و۱۴تیر با حضور معاون گردشگری کشور و مدیران کل ستادی و معاونین گردشگری استانها برگزار شد در خصوص آخرین وضعیت موضوعات مختلف گردشگری بحث و تبادل نظر شد.
معاون گردشگری سیستان و بلوچستان اعلام کرد:در این نشست برنامه ها و اقدامات جهت مقصد شدن سیستان و بلوچستان در سال ۹۶ تشریع شد و ظرفیت های ویژه گردشگری استان از جمله گردشگری دریایی برای ارائه به آژانس های گردشگری سراسر کشور بیان گردید.
دکتر میرحسینی گفت:از معاون گردشگری کشور خواسته شد رویداد منطقه ای سفره ایرانی فرهنگ گردشگری که مقرر است آذرماه در سیستان و بلوچستان برگزار گردد به صورت ملی در این استان برگزار گردد تا بتوانیم با دعوت از کشورهای همسایه رویداد را به صورت بین المللی برگزار نماییم.
مجتبی میرحسینی با بیان رویداد های مهم گردشگری در سال ۹۶ از حضور در نمایشگاههای گردشگری خارجی و داخلی،تا برگزاری جشنواره پدیده های تک مکانی و تک زمانی،تبلیغات محیطی در شهرهای بزرگ،تبلیغات درفضای مجازی،آموزش به منظور توانمند سازی بخش خصوصی گردشگری،توسعه زیرساخت های لازم،افزایش تعداد تخت واحد های اقامتی ،افزایش دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و برگزاری فم تورهای آشناسازی برای گروههای هدف برنامه های مهم حوزه گردشگری در سال ۹۶ می باشند.
معاون گردشگردر بخش دیگری از سخنان با توجه به تکلیف مشخص شده برای سایر دستگاهها به منظور ایفای نقش در سال گردشگری استان گفت:برگزاری مسابقات بین المللی کشتی در چابهار و اجرای برنامه های مشابه کمک شایانی به تغییر تصویر ذهنی مردم دنیا و ایران نسبت به سیستان و بلوچستان خواهد نمود.
میرحسینی در پایان با اشاره به اینکه در ماههای ابتدایی سال، بعداز نوروز ۹۶ بدلیل برگزاری انتخابات و ماه مبارک رمضان نتوانستیم بهره برداری لازم را در این ماهها داشته باشیم ابراز امیدواری کرد دستگاههای عضو شورای راهبردی گردشگری با اعلام هر چه سریعتر رویدادهای ملی و بین المللی خود، فضای استان را جهت تحقق اهداف شعار سال و افزایش حضور و ماندگاری گردشگران و تغییر تصویر ذهنی نسبت به استان آماده نمایند.