رئیس جدید اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان معرفی شد

با حضور مسؤولان، حمزه ندرت‌زهی به عنوان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان معرفی شد.

با حضور مسؤولان، حمزه ندرت‌زهی به عنوان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان معرفی شد.

رئیس جدید اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان معرفی شد

شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۰۷۲ بازدید

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سراوان با موضوع هماهنگی های لازم برای ثبت جهانی روستای کلپورگان با حضور مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، فرماندار سروان در فرمانداری شهرستان سراوان برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از آنجایی که سفالگری در روستای کلپورگان از قدمت بسیار زیادی برخوردار است به عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری در سال گذشته مطالعات زیادی انجام شده است

کامبیز مشتاق گوهری افزود: با توجه به ویژگی های منحصر به فرد سفال کلپورگان، از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور برای ثبت جهانی به شورای جهانی صنایع دستی معرفی و کاندید شده است.

این مسئول ادامه داد: ناظران بیت المللی سازمان جهانی صنایع دستی از در هفته آینده از این روستا بازدید خواهند کرد و در صورت تایید آنها این روستا به ثبت جهانی خواهد رسید.

وی از افزایش اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این اداره کل آمادگی مرمت بناها به صورت مشارکتی با بخش خصوصی را دارد.

گوهری با برشمردن نیازمندیهای روستای کلپورگان از آمادگی کامل دستگاه های مرتبط و فراهم ساختن امکانات لازم بدای ثبت جهانی روستای کلپورگان خبر داد و بیان کرد: این روستا با حفظ هویت باعث هویت بخشی به استان سیستان و بلوچستان میشود.

در این جلسه فرماندار سراوان از آمادگی برای فراهم کردن امکانات و ز یرساختهایی که برای ثبت جهانی روستای کلپورگان خبر داد و اظهار کرد: در چند روز آینده با بسیج تمامی امکانات در تحقق این مهم تلاش خواهیم کرد.

در پایان این جلسه حمزه ندرت زهی به عنوان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان منصوب شد.
انتهای پیام