در 6 ماهه نخست امسال صورت گرفت

صدور بیش از 270 گواهینامه مهارتی برای هنرجویان صنایع دستی در میرجاوه

صدور بیش از 270 گواهینامه مهارتی برای هنرجویان صنایع دستی در میرجاوه

در 6 ماهه نخست امسال صورت گرفت

شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۵۹۹ بازدید


رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میرجاوه گفت: در 6 ماهه نخست امسال بیش از 270 گواهینامه مهارتی برای هنرجویان صنایع دستی در میرجاوه صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالله کرد اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال 96 برنامه های زیادی در اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میرجاوه برگزار شده که از جمله آنها، برگزارش جشن نوروزگاه و برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و تعداد 7 غرفه صنایع دستی در این شهرستان می باشد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به برگزاری دوره های آموزش صنایع دستی در رشته های سکه دوزی و سوزن دوزی اشاره کرد و افزود: بیش از 270 گواهینامه مهارتی برای هنرجویان صنایع دستی در میرجاوه صادر شده است.

این مسئول به برگزاری 3 دوره آموزشی صنایع دستی با همکاری کمیته امداد این شهرستان اشاره کرد و گفت: 2 دوره آموزش صنایع دستی در رشته های سکه دوزی و سوزن دوزی نیز توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان در حال برگزاری است.

وی گفت: شرکت صنعتگران شهرستان میرجاوه در نمایشگاه اراک، تهران، چابهار و زاهدان و نیز بازدید از کارگاه های صنایع دستی، معرفی تعدادی از صنعتگران برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید و صدور 10 فقره پروانه کارت صنعتگری انفرادی از دیگر فعالیت های صورت گرفته در 6 ماهه نخست امسال در حوزه صنایع دستی می باشد.

عبدالله کُرد بیان کرد: در بحث گردشگری برگزاری تورهای گردشگری به مقصد لادیز و تمین و بازدید از تاسیسات گردشگری و تذکرات لازم برای رفع نواقع و کمبودها را داشتیم.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میرجاوه افزود: برگزاری جلسات انجمن های میراث فرهنگی، تشکیل 4 فقره پرونده میراث معنوی، ارسال 6 فقره پرونده مشارکتی جهت مرمت آثار و بناهای تاریخی و فعال کردن 3 کارگاه مرمتی در شهرستان میرجاوه که شامل ساختمان راه آهن، شهربانی و بافت تاریخی تمین می باشد، از جمله فعالیت های 6 ماهه نخست امسال در حوزه میراث فرهنگی بوده است.

این مسئول ادامه داد: بازدید مستمر از آثار تاریخی و باستانی، مکاتبه و پیگیری جهت بازگشایی و آسفالت مسیرهای گردشگری روپس هفتادملا، و راهنمایی گردشگران خارجی از محل پایانه مرزی از دیگر این فعالیت ها می باشد.

وی به معرفی 5 متقاضی برای راه اندازی و احداث اقامتگاه بومگردی به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اشاره کرد و گفت: معرفی گروه رقص سه چاپی لادیز به جشنواره تهران و گرگان و نیز تعمیر، تجهیز و خرید مواد اولیه برای کارگاه آموزشی روستای تمین از سایر فعالیت های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میرجاوه در 6 ماه نخست سال می باشد.
انتهای پیام