صبح امروز صورت گرفت 

امضای تفاهم نامه بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز صدا و سیمای سیستان و بلوچستان

امضای تفاهم نامه بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز صدا و سیمای سیستان و بلوچستان

صبح امروز صورت گرفت 

جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۷۰۳ بازدید

صبح امروز تفاهم نامه ای بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان و مرکز صداو سیمای استان امضا شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، به منظور برقراری ارتباط منظم و سازمان یافته و بهره گیری از توانمندی های مالی، پژوهشی و اجرایی دو دستگاه در راستای تحقق شعار سال 96 با عنوان سیستان و بلوچستان مقصد گردشگری ایران، تفاهم نامه ای بین مرکز صدا و سیما و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان منعقد گردید.

همکاری دو جانبه و استفاده از توانمندیهای دو دستگاه از مفاد این تفاهم نامه می باشد و اعتبار این تفاهم نامه از مهرماه 96 به مدت سه سال بوده که در صورت توافق دو طرف قابل تمدید میباشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در نشستی که به منظور امضای تفاهم نامه برگزار شد، اظهار کرد: نگاه مشترکی بین سازمان های مختلف استان با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان وجود دارد و تاکنون نسبت به موضوعات مهم استان برنامه ای دقیق داشتیم و امیدواریم در سالهای آینده با همکاری مشترک و کار گروهی در برگزاری برنامه ها بتوانیم روند رو به رشدی را ادامه دهیم.

کامبیز مشتاق گوهری افزود: سازمان میراث استان از دیرباز مترصد این بوده که بتواند با همکاری مرکز صدا و سیمای استان برنامه های ثابت، متراکم هدفمند و پیوسته ای را تعریف کند و برای آن برنامه ریزی کند تا موضوعات مختلف را به شیوه ای هدفمند و علمی در سطح استان و کشور به واسطه ظرفیت هایی که دارد در رسانه ملی مطرح کند.

این مسئول ادامه داد: پیرو نامگذاری سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری کشور در سال 96، شروع این برنامه در سال 96 بوده و همین روند توجه به استان در سالهای آینده ادامه خواهد داشت و قرار است در طول برنامه ششم توسعه، تمرکز و توجه به حوزه گردشگری استان ادامه داشته باشد.

وی گفت: اعتبارات لازم توسط استاندار استان فراهم شده تا بتوانیم برنامه ای هدفمند را دنبال کنیم و تشویق و ترغیب اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز مرکز صدا و سیمای استان به انجام فعالیت هایی در قالب اتاق های فکر و جلسات و تبلیغات متمرکز و هدفمند را ادامه دهیم.

گوهری تصریح کرد: در سالهای گذشته بیشترین آسیب در ترسیم چهره منفی نسبت به استان سیستان و بلوچستان از حوزه رسانه وارد شده و قطعا بخشی از راه حل این موضوع در رسانه ملی محقق خواهد شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان ادامه داد: صدا و سیما باید توجه ویژه ای به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان داشته باشد و به جهت اینکه میراثی مشترک است، باید در کنار هم و با استفاده از کارشناسان دو حوزه و بهره گیری از مشاوران خارج از استان بتوانیم در حفظ این میراث ارزشمند تلاش کنیم.

این مسئول ادامه داد: امیدواریم با یک شروع همکاری جدید و یک نگاه جدید بعد از این تفاهم نامه پروژه های مختلف را تعریف کنیم و بتوانیم تا پایان سال بخشی از برنامه های سال 96 را محقق کنیم و در نوروز 97 با دست پر از مهمانان نوروزی استقبال کنیم.

وی با بیان این که یک رویه و یک نگرش جدید باید نسبت به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان صورت بگیرد، گفت: در آستانه یک تغییر نگرش و تغییر جایگاه در حوزه گردشگری در کشور هستیم و با همکاری صدا و سیما به عنوان یک رسانه جدی اهداف را محقق خواهیم کرد.
انتهای پیام