با حضور معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان صورت گرفت

اعزام کاروان سفیران فرهنگی سیستان و بلوچستان از مزار شهدا 

اعزام کاروان سفیران فرهنگی سیستان و بلوچستان از مزار شهدا 

با حضور معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان صورت گرفت

شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۶۶۰ بازدید

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: کاروان سفیران فرهنگی سیستان و بلوچستان عصر دیروز از مزار شهدای زاهدان بدرقه و عازم کشور عراق شدند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: این کاروان علاوه بر شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین و تجدید بیعت با آرمانهای سیدالشهدا و حفظ فرهنگ جهاد و مقاومت و ایثار، به عنوان سفیر معرفی استان در سال گردشگری سیستان و بلوچستان عمل خواهند کرد و از ظرفیت بزرگترین اجتماع مذهبی جهان نهایت استفاده را جهت معرفی هرچه بیشتر و ارائه تصویر جدیدی از استان خواهند برد.

این مسئول ادامه داد: در سالهای اخیر گردهمایی اربعین فرصت های جدیدی در حوزه گردشگری مذهبی سیستان و بلوچستان ایجاد کرده است که این فرصت ها نقش مهمی در برنامه ریزی های فرهنگی در راستای حفظ و توسعه ارزش های دینی و مذهبی در جامعه دارد.

وی به ورود زائران از مرزهای استان به عنوان یکی از فرصت های گردشگری مذهبی اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم با میزبانی درست و همچنین ارائه خدمات مطلوب به زائران، انگیزه سفرهای گروهی به استان را افزایش دهیم.
گفتنی این کاروان با درج تصاویر شهدای شاخص استان و عنوان سیستان و بلوچستان مقصد گردشگری ایران با شعار لبیک یاحسین عازم کربلا شدند
انتهای پیام