جاذبه های طبیعی

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان,اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

EN

  دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ | 12:08   0 نظر   934 بازدید

منطقه گردشگری گرگان:

 منطقه گرگان در 60 کیلومتری نیکشهر در شمال نیکشهر و قسمت شمالی دهستان مهبان، از توابع بخش مرکزی است وسعت منطقه 200 هکتار با جمعیتی بالغ بر 150 خانوار است. منطقه بلپیر در 16 کیلومتری غرب شهرستان نیکشهر قرار دارد و از توابع بخش مرکزی است .وسعت منطقه 35 هکتار است که 22 هکتارآن مزارع کشاورزی و نخلستان هستند. از مزیت های منطقه وجود رودخانه پرآب، نخلستان ها و باغات کشاورزی در دوطرف رودخانه است و یکی از تفرجگاههای بسیار زیبا در بخش مرکزی است.

تنگه سرحه:

 تنگ سرحه در 60 کیلومتری شمال غربی نیکشهر به طول 20 کیلومتر است. وجود باغات میوه، نخل های تنومند، زمینهای شالیزار در حاشیه رودخانه به صورت پلکانی و وجود پلهای تاریخی از جمله پل دادشاه با نمایی بسیار زیبا از دیگر جاذبه های این تنگه زیباست.

منطقه گردشگری آب بند:

 منطقه گردشگری آب بند با آبشاری زیبا در 40 کیلومتری نیکشهر و در شمال شرقی شهرستان قصر قند قرار گرفته است.

تنگه فنوج:

 تنگه فنوج در جنوب شهرستان فنوج در فاصله 3 کیلومتری از مرکز شهر و به طول 16 کیلومتر یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان می باشد که 900 هکتار از اراضی آن به واسطه گونه های گیاهی کمیاب مورد حفاظت اداره منابع طبیعی است.

منطقه ی گردشگری شالمان :

منطقه شالمان در 13 کیلومتری نیکشهر در شرق روستای جالی کنگ از توابع بخش مرکزی قرار دارد. از مزیت های منطقه وجود آبشار بسیار زیبا است که آب آن سرتاسر منطقه را فراگرفته است و طبیعتی بسیار سرسبز و دلنشین را ایجاد کرده است وجود حیواناتی نادر چون خرس سیاه سبب شده است که این منطقه جزو مناطق حفاظت شده در استان باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۴۸۵

بازدید دیروز

۱۳۹۱

بازدید ماه

۴۸۵

بازدید کل

۸۰۷۶۵۲

افراد آنلاین

۹

مشخصات استان

معرفی استان 

فرهنگ عامه، معرفی شهرستانها و جاذبه های تاریخی و طبیعی، هنرهای سنتی، موزه ها و تاسیسات گردشگری استان. PDF.

 

مرکز

زاهدان

 مساحت

180726 کیلومتر مربع

 جمعیت 1395

2534327 نفر

پراکندگی

1206  

  شهرستانها

19

 استاندار 

سید دانیال محبی نیا