جاذبه های طبیعی

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان,اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

EN

  دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ | 12:14   0 نظر   1089 بازدید

بندر چابهار :

طلوع و غروب خورشید در بندر چابهار همراه با نور کشتیها ، موقعیت نعل اسبی اش در اقیانوس هند، ساحل صخرهای با منظره برخورد موج بر صخره های پر ارتفاع که گاهی ارتفاع موج به 20 متر می رسد، انواع خرچنگ ها و لاک پشت هایی که روی صخره همبازی موج اند و نسیم روح بخش کنار ساحل همه و همه جلوه ی نابی از طبیعت شاعرانه چابهار را به تصویر می کشند. اسکله های بزرگ صیادی تیس، رمین ، بریس و... فعالیت کشتی ها و قایق های صیادی ،صیادان بلوچ و صید انواع ماهی، پوشش گیاهی و جانوری منحصر به فرد از مناظر خاطره انگیز برای گردشگران است.

جنگل هاي حرا :

در خلیج ’گواتر‘ و در ١٥٠ كیلومتری شرق چابهار قرار دارد كه با كرانه های دریای عمان همجوار است . نوع درخت ها و پوشش گیاهی موجود در جنگل مانگرو چابهار از خاصیت ویژه ای برخوردار است به طوری كه در برابر شوری آب دریای عمان از خود مقاومت نشان داده و نمك موجود در آب را پس می دهد.

کوههای  کلانی و آرین (مینیاتوری):

 به صورت سلسله ای و به طول حدود 100 کیلومتر پراکندگی شده اند .ارتفاع آنها به 100 متر می رسد نوع گل آن بدلندهای ازرس سفید است که برخی از آنها با یک پوشش سنگی پوشیده شده است. بدلندها به تناوب از لایه های سست و سخت تشکیل یافته اند چنین سرزمین هایی را کوههای مینیاتوری می نامند. اين كوهها از ديدني هاي حيرت انگيز چابهار است كه به موازات ساحل از منطقه كچو تا

تالاب لیپار:

بعد از روستای رمین در 5 کیلومتری شهرستان چابهار و در مسیر جاده ی ساحلی چابهار گواتر و در تنگه ای صخره ای مشرف بر دره ای سبز و زیبا، آبگیری به طول 13 کیلومتر ایجاد شده که آبهای سرگردان اطراف را در خود جمع کرده است در این آبگیر انواع بوته ها و درختچه های گز وحشی و نوع خاك منطقه موجب مي شود رنگ آب به رنگ صورتي درآيد و با چشم اندازی زیبا منطقه ای دیگر با اکوسیستم خاص را بوجود آورده است.

دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۴۷۱

بازدید دیروز

۱۳۹۱

بازدید ماه

۴۷۱

بازدید کل

۸۰۷۶۳۸

افراد آنلاین

۸

مشخصات استان

معرفی استان 

فرهنگ عامه، معرفی شهرستانها و جاذبه های تاریخی و طبیعی، هنرهای سنتی، موزه ها و تاسیسات گردشگری استان. PDF.

 

مرکز

زاهدان

 مساحت

180726 کیلومتر مربع

 جمعیت 1395

2534327 نفر

پراکندگی

1206  

  شهرستانها

19

 استاندار 

سید دانیال محبی نیا