اهداف سازمان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان,اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

EN

  چهار‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ | 12:42   0 نظر   2715 بازدید

_   معرفی فرهنگ و تمدن غنی و ظرفیت­های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشور و بهره­ گیری از مزیت­ها و ظرفیت­های آن برای تثبیت و ارتقاء جایگاه تمدن ایران در جهان.

_        توسعه نظام مدیریتی- حقوقی یکپارچه، کارآمد و متکی بر مشارکت جامعه ذینفعان در بخش میراث فرهنگی (ملموس و غیرملموس)،طبیعی، صنایع دستی و گردشگری متکی بر اصول اخلاقی، ارزشهای ملی – اسلامی و منطبق بر معیارهای                 علمی، فنی و مقتضیات جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی کشور.

_      تقویت وتعمیق رابطه جامعه با مواریث و دارایی­های طبیعی و فرهنگی و ارتقاء آگاهی­های عمومی برای افزایش سرمایه اجتماعی بخش میراث فرهنگی (ملموس و غیرملموس)، طبیعی و صنایع دستی و گردشگری

_     توسعه ظرفیت­ها و ارتقاء قابلیت­های موجود در زمینه­های میراث فرهنگی (ملموس و غیرملموس)، طبیعی، هنر و دانش سنتی و فناوری بومی، صنایع دستی و گردشگری.

_       ایجاد نظام اقتصادی کارآمد، رقابت پذیر، باثبات، متوازن، رشد مستمر و پرشتاب بر پایه مزیت­های نسبی فرهنگی و طبیعی کشور با مشارکت بخش غیردولتی و بخش خصوصی داخلی و خارجی.

_        شناسایی، پژوهش و مستند سازی- معرفی، آموزش و ترویج – حفاظت، احیا و بهره برداری خردمندانه از میراث فرهنگی (ملموس و غیرملموس)، طبیعی، هنرهای سنتی و صنایع دستی کشور.

_        اهتمام ملی و تقویت حس مسئولیت عمومی و جلب مشارکت همگانی در حمایت و صیانت، حفاظت، احیا و بهره برداری خردمندانه از میراث فرهنگی، طبیعی، تنوع فرهنگی، تنوع منظر و زیستی کشور.

_     دستیابی به جایگاه واقعی کشور بعنوان یکی از قطب­های گردشگری جهانی از طریق توسعه کمی و کیفی گردشگری ملی، تنوع محصول و تطابق بازار با آن، ارتقاء کیفیت و استاندارد سازی خدمات گردشگری و تسهیل سفر.

_      تعامل هدفمند و سازنده بین المللی با تاکید بر کشورهای اسلامی در بخش میراث فرهنگی، طبیعی، صنایع دستی و گردشگری.

_      توسعه نظام فراگیر و کارآمد تولید و توزیع صنایع دستی در سطح ملی و بین المللی

چشم انداز و سیاستهای کلی

 سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درسند چشم انداز 20 ساله – بند اول سند چشم انداز دستيابی به مقتضيات فرهنگي، جغرافيايي و تاريخي كشور از جمله مصاديق فرهنگ و تاريخ كشورمان ميراث فرهنگي كشور مي‌باشد که به حفظ، احياء و نگهداري ميراث فرهنگي كاملاً در راستاي اهداف آرماني كشور بوده و توجه به آن از اساسي‌ترين پايه‌هاي توسعه كشور مي‌باشد. – بند ششم سند چشم انداز رسيدن به جايگاه اول اقتصادي در سطح منطقه آسياي جنوبي و غربي است كه با تأكيد بر رشد پرشتاب و مستمر اقتصادي، ارتقاء نسبي درآمد سرانه و رسيدن به اشتغال كامل حاصل خواهد شد - بند هشتم سند چشم‌انداز توسعه گردشگري مبتني بر شرايط فرهنگي و تاريخي كشورمان باعث تعامل سازنده و مؤثر با جهان و رشد پر شتاب اقتصاد همراه با بهبود توزیع در کشور خواهد شد

دیدگاه خود را بیان کنید

بازدید روز

۲۰۰

بازدید دیروز

۲۳۹۳

بازدید ماه

۴۲۰۱۰

بازدید کل

۲۰۰۲۲۶۵

افراد آنلاین

۱۵