مدیرکل امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان خبر داد گردشگری

وجود 5 روستای هدف گردشگری در سیستان و بلوچستان

وجود 5 روستای هدف گردشگری در سیستان و بلوچستان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۵۸۵ بازدید

مدیرکل امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، آرش جمالزهی روز گذشته در مراسم امضای تفاهم‌نامه سه جانبه بین اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بنیاد مسکن و اداره امور روستایی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: 51 درصد جمعیت استان در روستاها ساکن اند و شاخص متوسط کشوری 26/5 درصد است و یک درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

مدیرکل امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه ویژه مسئولین به بحث گردشگری که یکی از راه های برون رفت از اقتصاد تک محصولی است، سیستان و بلوچستان در سال 96 مقصد گردشگری ایرانیان نامیده شد.

جمالزهی ادامه داد: 5 روستا در این استان هدف گردشگری قرار گرفته که به هر روستا 100 میلیون تومان اعتبار اختصاص داده شد و یکی از این روستاها، روستای جهانی کلپورگان سراوان است.

مدیرکل امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان افزود: در سال گذشته 10 میلیارد تومان وام صفر درصد ارائه کردیم که در زمینه بسته‌بندی... ارائه شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: 15 تا 20 اسفند ماه نمایشگاه توانمندی روستایی در سطح ملی در استان برگزار می‌شود که در سه سال اخیر به صورت متوالی برگزار شده است.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image