معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: گردشگری

80 واحد بومگردی متقاضی صدور مجوز اند

80 واحد بومگردی متقاضی صدور مجوز اند

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۱۰۱۴ بازدید

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: امروز با پدیده ای به عنوان گردشگری که بزرگترین پدیده برای جامعه بشریت است مواجه هستیم و این
پدیده می تواند برای فراچالش بیکاری در ایران بهترین گزینه باشد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: محصول گردشگری سیستان و بلوچستان فرهنگ است و در کنار فرهنگ، گردشگری دریایی ،تاریخی و کویر وجود دارد.

این مسئول ادامه داد: 51 درصد جمعیت استان سیستان و بلوچستان در روستاها ساکن اند و آنچه در روستاها زنده مانده لباس محلی و غذا و موسیقی مردم آن مناطق است که در کنار مهمان نوازی و آیین ها و آداب و رسوم خاص مردم روستاها از مولفه های مهم گردشگری در استان به شمار می شود.

وی با بیان اینکه امروز روستاهای سیستان و بلوچستان تهدید نیستند بلکه فرصتی برای توسعه استان به شمار می روند،
گفت: گردشگری ماهیتی فرابخشی دارد و اگر نتوانیم با هم افزایی و همفکری از مزایای گردشگری بهره ببریم در این زمینه موفق نخواهیم بود.

میرحسینی بیان کرد: گردشگری به عنوان پیشران اقتصاد مقاومتی می تواند این فرصت را ایجاد کند که با ایجاد کسب و کارهایی برای همه افراد در جامعه زمینه اشتغال را بیش از گذشته فراهم آورد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه بدون مجوز میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نمی توانیم هیچ اقامتی داشته باشیم، افزود: 15 واحد بومگردی تا کنون در سطح استان راه اندازی شده و 80 واحد دیگر برای صدور مجوز در روستاها متقاضی هستند.

این مسئول ادامه داد: با توجه به مهمان نوازی روستاییان، هر خانه در روستاها میتواند یک اقامتگاه بومگردی باشد و اگر این مشارکت را در نگاه مردم نهادینه کنیم، با هم افزایی با دستگاه های مختلف، گردشگری میتواند در حوزه اقتصاد و معیشت مردم تاثیر بسزایی بگذارد.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image