حضور سیستان و بلوچستان در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از حضور سیستان و بلوچستان در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران خبر داد. 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از حضور سیستان و بلوچستان در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران خبر داد. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۸۹۴ بازدید

حضور سیستان و بلوچستان در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته از امروز صبح در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز شد و سیستان و بلوچستان با معرفی تمام ظرفیت های استان در این نمایشگاه حضور دارد.

معاو گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: استان سیستان و بلوچستان در بخش های مختلف نمایشگاه از جمله گردشگری کودک، گردشگری غذا، سیاه چادرهای عشایری، کپر بلوچستان، خانه محلی سیستان و غیره در این نمایشگاه شرکت کرده است.

این مسئول ادامه داد: از غرفه های دیگر سیستان و بلوچستان در نمایشگاه بین اللملی گردشگری در تهران غرفه معرفی تفریحات دریایی، صنایع دستی در رشته های مختلف از جمله سکه دوزی، سوزن دوزی، لباس محلی، حصیر و غیره راهنمایان و دفاتر گردشگری و غرفه منطقه آزاد می باشد.

وی گفت: در غرفه کودک رونمایی از عروسک های منطقه ایرانشهر و نیز عروسک های سایر مناطق استان با لباس محلی ارائه می شود.

میرحسینی با اشاره به اینکه سه گروه موسیقی محلی از استان سیستان و بلوچستان در این نمایشگاه شرکت کردند، افزود: نقاشی جاذبه های گردشگری استان و نیز ارائه بسته های معرفی استان از دیگر برنامه هایی است که در این نمایشگاه اجرا می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: حضور در این نمایشگاه می تواند فرصت بسیار خوبی برای معرفی توانمندی ها و ظرفیت های استان باشد و سعی شده است با ارائه محصولات متفاوت در سال گردشگری استان با بذرپاشی در نگاهها برای ترسیم سیمای جدیدی از استان بتوانیم محصول این اتفاقات و اقدامات هدفمند آتی را در سال ۱۴۰۰که بعنوان سال شکوفایی گردشگری سیستان و بلوچستان نامگذاری گردیده هست برداشت نماییم
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image