معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبرداد گردشگری

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبرداد

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبرداد

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۵۵۰ بازدید

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبردادتوجه به توسعه علمی صنعت گردشگری درسیستان و بلوچستان
معاون گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: آموزش و تربیت منابع انسانی به‌ عنوان سرمایه‌ای ارزشمند در حوزه گردشگری که فعالیتش متوجه انسان‌ها است باعث خواهد شد توسعه صنعت گردشگری در سیستان و بلوچستان را به صورت علمی دنبال کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: دوره آموزشی ویژه کارشناسان گردشگری ایران در شاخه‌های اکوتوریسم و بوم گردی در کشور ژاپن با حضور کارشناس گردشگری سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: این دوره به مدت ۳۰روز آموزش‌های مربوط به موضوعات مرتبط با اکوتوریسم، سیاست‌های اکوتوریسم در پارک های ملی و چند برنامه توسعه ای در 12 پارک ملی ژاپن را به شرکت کنندگان ارائه می‌کند.

این مسئول ادامه داد: تشریع وضعیت فعلی اکوتوریسم و نقش انجمن اکوتوریسم ژاپن در توسعه، بررسی همکاری های موسسه جایکا در حوزه گردشگری و دلیل و هدف حمایت‌ها در حوزه گردشگری بررسی جاذبه های کشور ایران از دیدگاه شرکت‌های مسافرتی ژاپن، توسعه مرکز اکوتوریسم و جامعه محلی از بخش های مختلف این دوره آموزشی است.

وی گفت: آموزش و تربیت منابع انسانی به‌عنوان سرمایه‌ای ارزشمند در حوزه گردشگری که فعالیتش متوجه انسان‌ها است باعث خواهد شد توسعه صنعت گردشگری در سیستان و بلوچستان را به صورت علمی دنبال کنیم.

میرحسینی بیان کرد: با توجه به اینکه در سیستان و بلوچستان درحوزه طبیعت گردی و اکوتوریسم، گردشگری دریایی و گردشگری فرهنگی توانمندی‌های ویژه ای داریم انتقال دانش از طریق آموزش و توانمند سازی جوامع محلی فرصت مهمی برای توسعه گردشگری استان فراهم خواهد آورد.

وی افزود: حضور در این دوره آموزشی که قالب آن بوم گردی، طبیعت گردی و توسعه گردشگری دریایی است برای آشنایی با آخرین متدهای جهانی در ارائه محصول دارای اهمیت زیادی است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی از عناوین دیگر دوره های آموزشی در مدت ۳۰ روز حضور کارشناسان گردشگری ایران در ژاپن را آشنایی با اکوتوریسم در ژاپن، تجربه بوم گردی، قانون‌گذاری اکوتوریسم، فن‌های راهنمای اکوتوریسم، آموزش‌های محیط‌زیستی در رسانه‌ها و اکو توریسم از دیدگاه آژانس‌های گردشگری، تجربه اکو تور، معرفی گردشگری پایدار دریایی و ساحلی، تجربه اکوتور، تجربه اکو تور فرهنگ بومی در کوهپایه فوجی، حضور در مدرسه طبیعت بررسی اکوتوریسم با دانشجویان دانشگاه اعلام کرد.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image