25 اسفندماه آغاز می شود گردشگری

برگزاری آئین نوروزگاه در تمامی شهرستان های استان سیستان و بلوچستان

برگزاری آئین نوروزگاه در تمامی شهرستان های استان سیستان و بلوچستان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۴۹۰ بازدید

25 اسفندماه آغاز می شود

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، علیرضا جلال زایی در دیدار با شهردار زاهدان اظهار کرد: در آستانه عید نوروز و با توجه به ظرفیت های فراوانی که در استان سیستان و بلوچستان بویژه شهرستان زاهدان وجود دارد تلاش میشود تا با تعامل دستگاه های مختلف، نوروزی متفاوت برای شهروندان رقم بخورد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آیین نوروزگاه از 25 اسفندماه امسال در تمامی شهرستان ها و برخی از روستاهای استان آغاز می شود، افزود: در برگزاری آیین نوروزگاه، بخش عمده مشارکت ها با شهرداری زاهدان خواهد بود و امیدواریم با تلاش و مشارکت همه دستگاه ها، مسافران نوروزی نیز با خاطره خوش این استان را ترک کرده و سفیرانی برای معرفی این استان باشند.

این مسئول با تاکید بر مشارکت شهرداری بر تهیه نقشه استان که یکی از نیازهای مهم گردشگران است، خاطرنشان کرد: چاپ بروشور، تهیه نقشه و نصب تابلومعرفی کامل جاذبه های استان میتواند در معرفی ظرفیت ها، جذب گردشگر و نیز جذب سرمایه گذاران به استان موثر باشد.

در این جلسه نیز پربار شهردار زاهدان اظهار کرد: 25 درصد جمعیت کل استان در شهر زاهدان ساکن هستند و بیش از 50 درصد جمعیت شهری استان در شهر زاهدان سکونت دارند و این شهرستان از لحاظ جمعیتی، زاهدان دوازدهمین شهر است.

باید تمهیداتی اندیشیده شود تا در آخر هفته شاهد خروج گردشگر و منابع مالی از شهرستان زاهدان نباشیم و نگهداری سرمایه های استان مهم ترین وظیفه مسئولان میباشد.

یک شهروند زاهدان ممکن است در شهرهای مختلفی از کشور سرمایه گذاری کند اما لازم است زمینه ای فراهم شود تا کسی که توانایی سرمایه گذاری در استان را دارد سرمایه اش را از این استان خارج نکند.

وی گفت: لکه گیری، رنگ، تعمیرات ابنیه، آسفالت خیابان ها نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد و ظرفیت خوبی نیز در پارک ملت زاهدان وجود دارد و یک ضرورت است تا این مکان که مورد توجه بسیاری از شهروندان زاهدان قرار دارد مورد رسیدگی و توجه بیشتر شهرداری و نیز اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان شود.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image