امروز برگزار شد گردشگری

همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت عید نوروز۹۷ و نوروزگاه جزینک در جنگل امام علی (ع) جزینک 

همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت عید نوروز۹۷ و نوروزگاه جزینک در جنگل امام علی (ع) جزینک 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۲۶۹ بازدید

امروز برگزار شدبه گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالکاظم میرشهرکی اظهار کرد: همایش پیاده روی خانوادگی به مسافت 3 کیلومتر امروز در جنگل امام علی (ع) جزینک برگزار شد که ترانه محلی و ساز و دهل نیز در این همایش اجرا شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زهک افزود: پس از انجام پیاده روی خانوادگی نوروزی، طبق قرعه کشی به تعداد ۴۰ نفر از شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.

این مسئول ادامه داد: جشنواره نوروزگاه جزینک با حضور گسترده مردم منطقه و گردشگران آغاز شد که در این برنامه چاپ محلی، رقص شمشیر، چوب بازی و حرکات نمایشی توسط گروه رقص شمشیر اداره ارشاد اسلامی شهرستان زهک و مسابقات طناب کشی، طناب بازی، حلقه، کشتی کچ و خسو خسو با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان زهک اجرا شد.

وی گفت: از جمله برنامه های شاد دیگر این جشنواره اجرای سرودهای محلی توسط اهالی و مسافران نوروزی بود که بر زیبایی این جشنواره افزود.

میرشهرکی بیان کرد: برنامه های شهرستان زهک و جشنواره های نوروزی پس از ۵ شب در پارک ساحلی این شهرستان با عنوان شبهای فرهنگی زهک، 8 روز در دهانه غلامان با عنوان جشنواره نوروزگاه دهانه غلامان، دو روز در بام قلعه نو، همایش پیاده روی نوروزی خمک، نوروزگاه خمک، همایش پیاده روی نوروزی جزینک و نوروزگاه جزینک برگزار شد.

وی گفت: در ادامه برنامه نوروزگاه زهک یازدهم فروردین ماه در چاه نیمه یک برگزار این شهرستان برگزار خواهد شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زهک ادامه داد: این حجم برنامه حاصل تلاش اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میباشد و با اجرای برنامه های شاد و جشنواره هایی پربار را شاهد نوروز متفاوتی در شهرستان زهک بودیم.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image