نشر اکاذیب با هدف تشویش اذهان عمومی گردشگری

نشر اکاذیب با هدف تشویش اذهان عمومی

نشر اکاذیب با هدف تشویش اذهان عمومی

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۵۹۹ بازدید

نشر اکاذیب با هدف تشویش اذهان عمومی


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان پس از افتتاح سفره خانه سنتی در زاهدان عده ای که نسبت به اداره کل میراث فرهنگی و ماموریت های آن آشنایی و آگاهی ندارند، مبادرت به تخریب وجه این اداره کل و تشویش اذهان عمومی با درج اخبار کذب کردند.

مجتبی میرحسینی در اینباره در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: بر اساس آئین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت بر آنها مصوب هیات دولت تمامی سفره خانه های سنتی مجوز خود را از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خود دریافت خواهند کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: مطابق ضوابط آیین نامه مذکور، سفره خانه سنتی تابع درجه بندی مشخص است و شامل همه رستوران های شهر نمیشود و فقط شامل واحدهایی میشود که با لحاظ نمودن شرایط فنی و ضوابط سفره خانه سنتی بعنوان واحد تبدیلی پذیرفته شوند تا از مزایای پیوستن به تاسیسات گردشگری بهره مند شوند.

این مسئول یادآور شد: افرادی که متقاضی تبدیل رستوران خود به سفره خانه سنتی هستند برای راه اندازی و ایجاد سفره خانه سنتی می توانند با مراجعه به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از تسهیلات مربوطه طبق تیپ بندی سفره خانه ها استفاده کنند.

وی گفت: تاکنون ۶ مجموعه سفره خانه سنتی از اداره کل میراث فرهنگی استان مجوز گرفته اند که بعضی از این مجموعه ها قبل از اخذ پروانه بهره برداری از معاونت گردشگری از صنف مربوطه پروانه بهره برداری داشته و فعالیت می کردند و نظارت بر این واحدها از طرف صنف مربوطه بوده است که پس از مراجعه به اداره کل میراث فرهنگی با انجام تغییرات و لحاظ نمودن ضوابط و شرایط سفره خانه های سنتی در مجموعه خود، جزء واحدهای تبدیلی محسوب شده و پروانه بهره برداری از معاونت گردشگری دریافت کردند.

میرحسینی بیان کرد: سه سفره خانه سنتی از جمله نگین آذربایجان، کوچه باغ شازده، مازیار و ... بعنوان واحد تبدیلی در سال گذشته افتتاح شدند اما خبری از طرف برخی سایت ها و کانال ها مبنی بر افتتاح مجدد مجموعه ها مطرح نشد که ظاهرا برخی افراد نا آگاه قصد تخریب وجهه سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان را دارند تا با نشر اکاذیب باعث تشویش اذهان عمومی، توهین و تهمت به کارگزاران دولت شوند.

وی افزود: اداره کل میراث فرهنگی به نمایندگی از مردم موضوع را به لحاظ حقوقی نیز پیگیری خواهد نمود تا عده ای با این شیوه سیاه نمایی و تخریب به اهداف خود که همانا ناامید نمودن مردم است دست نیابند.

میرحسینی خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی همه دست به دست هم داده و' برای آبادانی و توسعه استان با دلسوزی بیشتر و بدون حب و بغض تلاش و همدلی داشته باشیم.

گفتنی است؛ سفره خانه سنتی زاهدان با پروانه بهره برداری و نرخ نامه مشخص ممهور به مهر سازمان و امضای سرپرست اداره کل میراث فرهنگی از روز سه شنبه ۱۴فرورین ۹۷به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار گرفته است.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image