رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر خبر داد گردشگری

اختصاص یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال از محل دفتر توسعه امور روستایی استان به شهرستان نیکشهر

اختصاص یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال از محل دفتر توسعه امور روستایی استان به شهرستان نیکشهر

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۷۶۲ بازدید

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، خیرالنسا امیری اظهار کرد: با هدف توسعه و تقویت زیرساخت های مناطق نمونه گردشگری شهرستان نیکشهر مبلغ یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال از محل دفتر توسعه امور روستایی و دهیاری های استان سیستان و بلوچستان به این شهرستان اختصاص یافت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر افزود: این مبلغ برای توسعه گردشگری و فراهم کردن زیرساختهای گردشگری چشمه آب معدنی چانف، واقع در بخش آهوران با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال و منطقه نمونه گردشگری تنگه سرحه در بخش لاشار با اعتباری بالغ بر هفتصد میلیون ریال تخصیص و به حساب دهیاریها واریز گردید.

این مسئول ادامه داد: به منظور تکمیل و احداث کمپ گردشگری در دو نقطه مذکور از محل اعتبارات استان در سال 96 اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اعتبارات ویژه ای در نظر گرفته که مقرر است در سه ماهه نخست سال 97 پروژه های مذکور اجرا شود تا بستر لازم برای جذب حداکثری گردشگران و توسعه گردشگری در این مناطق فراهم شود.

وی گفت: اعتبارات استانی و ملی این شهرستان در سال 96 یک میلیارد و دویست میلیون تومان است که امیدواریم با تخصیص این مبلغ گام ارزنده ای در توسعه صنعت توریسم، حفظ و احیاء ابنیه تاریخی، ترویج و آموزش صنایع دستی در شهرستان نیکشهر برداریم.

امیری یادآور شد: شهرستان نیکشهر در 3 حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارای ظرفیت های زیادی است و وجود مناطق بکر، روستاهای هدف گردشگری با باغات میوه های گرمسیری، شالیزارها، آبشارها و در مجموع طبیعت بسیار زیبای آن سبب شده که این شهرستان در حوزه طبیعت گردی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد، بنابراین با سرمایه گذاری در حوزه گردشگری میتوان در راستای توسعه گردشگری و جذب توریست گامهای مهمی برداشت.

وی خاطرنشان کرد: امسال با حمایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تلاش می شود در راستای ثبت آثار ملموس و ناملموس شهرستان نیکشهر، ثبت اسطوره میرکمبر، تشکیل پرونده معرفی روستای تنگه سرحه به عنوان روستای ملی حصیر، احداث بازارچه دائمی صنایع دستی، مرمت ابنیه تاریخی همچون قلعه اسپکه، تقویت زیرساختهای مناطق گردشگری و احداث کمپ گردشگری سه راهی نیکشهر اقدامات مهمی صورت گیرد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image