در سال جاری صورت میگیرد گردشگری

ادامه مرمت قلعه ناصری و ساختمان بهداشت محیط قدیم ایرانشهر 

ادامه مرمت قلعه ناصری و ساختمان بهداشت محیط قدیم ایرانشهر 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۸۳۶ بازدید

در سال جاری صورت میگیرد

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالحمید خدایاری اظهار کرد: دوره های آموزشی صنایع دستی در ایرانشهر در 5 رشته سکه دوزی، سوزن دوزی، البسه محلی، حصیربافی و پریواردوزی از 20 فروردین ماه آغاز شده و به مدت 4 ماه برگزار خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایرانشهر افزود: دوره های آموزشی صنایع دستی در قالب 3 دوره 4 ماهه برگزار می شود و در پایان هر دوره برای مهارت یافتگان، گواهینامه مهارت صادر می شود که در صورت تمایل نیز می توانند از تسهیلات بانکی بهره مند شوند.


این مسئول ادامه داد: در زمینه گردشگری اقامتگاه بومگردی که در ایام نوروز در ایرانشهر به صورت آزمایشی راه اندازی شده بود و از بازدهی خوبی برخوردار بود، موافقت اصولی را دریافت کرده و به زودی به صورت رسمی آغاز به کار میکند.

وی گفت: به مناسب روز جوان نیز از " نوید برهانزهی" فعال گردشگری این شهرستان در دانشگاه ولایت ایرانشهر تجلیل به عمل آمد.

خدایاری بیان کرد: در هفته میراث فرهنگی، ساختمان پایگاه ملی بمپور در جوار قلعه بمپور در باغ خالصه افتتاح خواهد شد.

وی گفت: در حوزه میراث فرهنگی، امسال نیز مرمت قلعه ناصری و ساختمان بهداشت محیط که از سال گذشته آغاز شده بود، انجام خواهد شد.

مجید کلانوری معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان نیز در این رابطه اظهار کرد: مرمت قلعه ناصری با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان و بازسازی موزه قرآن و عترت نیز با اعتباری بالغ بر 15 میلیون تومان در سال جاری صورت میگیرد.

وی گفت: به منظور مرمت ساختمان بهداشت محیط قدیم ایرانشهر 40 میلیون تومان اختصاص داده شده است.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image