سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: گردشگری

نقش و تجلی ایلات و عشایر، در توسعه پایدار جامعه موثر است

نقش و تجلی ایلات و عشایر، در توسعه پایدار جامعه موثر است

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۴۳۸ بازدید

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، جشنواره ملی گردشگری ایل آفرید صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی زاهدان افتتاح شد.

این جشنواره با اجرای موسیقی و رقص محلی اقوام ایرانی و برپایی غرفه های صنایع دستی و سوغات استان های سراسر کشور آغاز شد.

علیرضا جلال زایی در مراسم افتتاحیه این جشنواره، اظهار کرد: نگاه دولت امروز به نماد وحدت آفرینی که بخشی از تولید داخلی را در بر میگیرد، قابل ستودن است.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: نقش و تجلی ایلات و عشایر موجبات رشد و توسعه پایدار کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان میشود.

این مسئول ادامه داد: بازارهای هدف مردم به عنوان بخشی از تولیدات داخلی گویای این هست که نقش روستائیان و عشایر در زمینه تولید داخلی بسیار موثر است.

وی گفت: اگر دستاوردهای کم نظیر و حتی بی نظیر روستائیان و عشایر و سایر صنعتگران نبود قطعا چالشها و مشکلاتی برای کشور بوجود می آمد و منجر میشد تا دست به سوی کشورهای دیگر دراز کنیم.

جلال زایی یادآور شد: اگر از دستاوردها و تلاش های عشایر و روستائیان حمایت شود شاهد شکوفایی آنها و عرضه تولیدات بهتر و با کیفیت از سوی آنها میشویم.

سرپرست میراث فرهنگس استان تاکید کرد: مسئولان با نگاه قابل توجهی به این گونه رویدادها و جشنواره ها، انگیزه ای بوجود بیاورند تا با قدرت و تلاش بیشتری این جشنواره ها را دنبال کنیم.

وی گفت: امیدواریم این نمایشگاه نمود و تجلی خوبی از ظرفیت های روستائیان سراسر کشور داشته باشد.

گفتنی است، این جشنواره از بعدازظهر امروز به طور رسمی کار خود را آغاز کرده و تا 19 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image