عرضه تولیدات محلی در غرفه های نمایشگاه صنایع دستی دهانه غلامان زهک گردشگری

عرضه تولیدات محلی در غرفه های نمایشگاه صنایع دستی دهانه غلامان زهک

عرضه تولیدات محلی در غرفه های نمایشگاه صنایع دستی دهانه غلامان زهک

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۶۷۰ بازدید

عرضه تولیدات محلی در غرفه های نمایشگاه صنایع دستی دهانه غلامان زهک

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری سیستان وبلوچستان به نقل از گنجعلی رییس میراث فرهنگی شهرستان زهک، تولیدات محلی در نمایشگاه صنایع دستی زهک برای استفاده گردشگران نوروزی عرضه می گردد.

رضا گنجعلی افزود با همکاری اعضا ستاد خدمات سفر شهرستان همانند هر سال ، با توجه به ظرفیت های متعدد گردشگری و حضور مهمانان نوروزی سعی گردیده امکانات مناسب وپیش بینی های لازم برای استفاده این عزیزان فراهم گردد .

رییس میراث فرهنگی زهک با اشاره بر برپایی نمایشگاه صنایع دستی در محوطه باستانی دهانه غلامان از برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی در روز 13 فروردین در مجتمع تفریحی مجتمع تفریحی و آموزشی حضرت بقیه الله اعظم در چاه نیمه ها خبرداد.

مجتمع تفریحی و آموزشی بقیه الله الاعظم دانشگاه زابل بیش از شش هزار هکتار مساحت دارد و به عنوان یکی از بزرگترین اردوگاههای فرهنگی و تفریحی شرق کشور به شمار می رود. این مجتمع در فاصله ۵۰ کیلومتری شهر زابل و ۵ کیلومتری شهرستان زهک و در کنار روستای قلعه نو قرار دارد.

این مجتمع بزرگ که در کنار حوضچه های چاه نیمه های شهرستان زابل، توسط دانشگاه زابل ساخته شده است با دارا بودن تنها باغ وحش تحقیقاتی کشور موزه تاریخ طبیعی، میادین مختلف ورزشی، خار خانه های سنتی برای استراحت مسافران، بوستان بازی کودکان، دریاچه مصنوعی و مناظر زیبای چاه نیمه ها در طول سال به خصوص تعطیلات نوروزی پذیرای هزاران مسافر از اقصی نقاط کشور است. این مجموعه به عنوان دهکده توریستی در شرق کشور شناخته می شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image