صبح امروز صورت گرفت گردشگری

بازدید رئیس فدراسیون فوتبال کشور از موزه منطقه ای جنوب شرق

بازدید رئیس فدراسیون فوتبال کشور از موزه منطقه ای جنوب شرق

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۱۱۷ بازدید

صبح امروز صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان سیستان و بلوچستان، مجمع سالیانه هیات فوتبال این استان، با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشور در سالن جلسات موزه منطقه ای جنوب شرق کشور در زاهدان برگزار شد.


علیرضا جلالزایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار کرد: اداره کل میراث استان با حضور نیروهای خوبی که دارد می‌تواند در بحث ورزش همگام اداره کل ورزش استان باشد.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: این دستگاه از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند و همکاری‌های لازم را با اداره کل ورزش و جوانان خواهد داشت.

در این نشست مهدی تاج اظهار کرد: فوتبال با هیچ پدیه ای قابل مقایسه نیست و برخی کشورهای دنیا قدرت خودشان را با فوتبال نشان می‌دهند امروز اگر رادیو و تلویزیون در خانه ها است به واسطه فوتبال است.

وی با اشاره به اینکه شرایط فوتبال در کشور خوب است و در مجموع هر پنج تیم ملی فوتبال کشور به جام جهانی رفتند گفت: روز یکشنبه احتمالا اعضای تیم ملی فوتبال کشور با رئیس جمهور دیدار دارند.

تاج گفت: در رشته فوتبال ساحلی و فوتسال در رده سوم دنیا هستیم و تلاش می‌کنیم که این جایگاه را از دست ندهیم و هر روز بهتر شود. فدراسیون در این دو زمینه (فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان) همه تلاش خود را برای سیستان و بلوچستان می‌کند.

رییس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: تیم های ملی را از افرادی انتخاب می‌کنیم که در لیگ‌ها بازی می‌کنند و دیده میشوند اما در این استان استعدادهای خوبی وجود دارد که چون لیگ ندارند دیده نمی شوند.

وی گفت: یک کارخانه بازیکن سازی در کشور در حال راه اندازی است و اگر تلاش نکنیم ژاپن به دلیل قدرت مالی از ما جلوتر می‌رود.

تاج با تاکید بر اینکه کشور نباید بپذیرد که در سیستان و بلوچستان استعدادی وجود ندارد گفت: هزینه ورودی ها اینکه منبع اصلی درآمد فدراسیون فوتبال است برای بازیکنان فوتبال سیستان و بلوچستان دو سال است که رایگان است و این کار ادامه دارد.

وی در ادامه به آموزش اشاره کرد و گفت: آموزش اگر نهادینه شود توسعه ما قطعی است با وزارت آموزش و پرورش کشور تفاهم نامه ای منعقد خواهیم کرد تا بیشتر در این زمینه هماهنگ باشیم همچنین فدراسیون فوتبال مسئول توسعه زیرساخت ورزش نیست اما ما پیگیری لازم برای سالن کف پوش سیستان و بلوچستان را خواهیم کرد .

رییس فدراسیون فوتبال کشور افزود: حدود1800 میلیارد تومان اعتبار توسعه زیرساختی ورزش کشور هست که سهم سیستان و بلوچستان 30 میلیارد تومان است هم اکنون ارزیابی بسیار مثبتی از سیستان و بلوچستان دارم سیستان و بلوچستان در بخش فوتبال ساحلی مزیت دارد و باید در این زمینه تلاش‌های فراوانی شود و ما نیز حمایت و پیگیری می‌کنیم.

وی گفت: امیدواریم سیستان و بلوچستان بتواند یک تیم در لیگ برتر به دست بیاورد همچنین بانوان در سیستان و بلوچستان به دلیل فیزیک بالا و توانمندی آنان میتوانند جایگاه بهتری را کسب کنند و سهم بالایی در تیم ملی به دست بیاورد.

رییس فدراسیون فوتبال کشور تاکید کرد: ورزش بویژه فوتبال نشاط اجتماعی استان را در پی دارد، سلامت جامعه را به دنبال دارد بنابراین مسئولان استانی به ویژه استاندار باید به این موضوع توجه بیشتری کند وزارت ورزش بسیار با فدراسیون فوتبال هماهنگ است و حمایت های خوبی از این فدراسیون می‌کند.

پس از پایان این نشست رئیس فدراسیون فوتبال کشور از موزه منطقه ای جنوب شرق بازدید کرد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image