رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز خبر داد گردشگری

مرمت بافت قدیمی روستای بالاخانه شهرستان نیمروز

مرمت بافت قدیمی روستای بالاخانه شهرستان نیمروز

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۸۲۰ بازدید

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز خبر داد


مرمت بافت قدیمی روستای بالاخانه شهرستان نیمروز

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: طبق وعده ای که داده شده بود از امروز ششم مردادماه مرمت روستای بالاخانه آغاز شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز افزود: در شروع فصل اول مرمت بافت این روستا، قسمت های بیرونی و نما کاری بافت و کف پوش کوچه ها مورد مرمت قرار خواهد گرفت.

وی گفت: این روستا با بافت زیبا و فوق‌العاده خود برای فضای گردشگری و ایجاد اقامتگاه بوم گردی، نیازمند ورود فعالین گردشگری و نیز مردم روستا برای اشتغال زایی پایدار و رشد و توسعه است.

میرحسینی ادامه داد: امروزه در بخش گردشگری و ورود گردشگر علاوه بر ایجاد اقامتگاه های مختلف در شهرستان و ماندگاری توریسم در منطقه، نیازمند توجه بیشتر مسئولین در بخش راههای ورودی شهرستان نیمروز از مسیر میل نادر به حوزه سیستان و سفیدآبه به جنوب استان است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیمروز افزود: این مسیر ها در سال بیشترین ورودی گردشگر به استان را دارا می باشد و می طلبد تا برای حضور حداکثری گردشگران، اتوبانهای یک طرفه به سمت سیستان کشیده شود تا سهم سیستان از درآمد حضور گردشگر افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image