به زودی صورت میگیرد  گردشگری

احداث مجتمع رفاهی گردشگری در شهرستان سیب و سوران 

احداث مجتمع رفاهی گردشگری در شهرستان سیب و سوران 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۳۹۱ بازدید

به زودی صورت میگیرد 


احداث مجتمع رفاهی گردشگری در شهرستان سیب و سوران

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، عبدالسلام محمدی اظهار کرد: در 4 ماهه امسال، 30 هنرجو در رشته های سکه دوزی و سوزن دوزی در شهرستان سیب و سوران شرکت کرده و گواهینامه مهارت کسب کردند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیب و سوران افزود: در این 4 ماه نیز در حوزه صنایع دستی به 2 نفر از صنعتگران این شهرستان که از طریق سامانه کارا برای دریافت تسهیلات جهت راه اندازی کارگاه سوزن دوزی ثبت نام کرده بودند مبلغ 500 میلیون ریال به هر نفر اعطا شد.

این مسئول ادامه داد: از اقداماتی که در حوزه میراث فرهنگی در 4 ماهه نخست سال در این شهرستان انجام شده، شروع مرمت قلعه سب است که تاکنون ادامه دارد.

وی گفت: برگزاری جلساتی با حضور خیرین در رابطه با مرمت قلعه پسکوه نیز اقدام دیگر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیب و سوران بوده است.

در حوزه گردشگری نیز برگزاری تور یکروزه مسئولان شهرستان سیب و سوران و بازدید از آثار تاریخی این شهرستان و نیز پیگیری برای ایجاد مجتمع رفاهی که اعتبار آن اختصاص داده شده و قرار است تا به پیمانکار واگذار شود از دیگر اقدامات اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیب و سوران است.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image