معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: گردشگری

روان درمانی در کویر لوت عامل جذب جهانگردان اروپایی است

روان درمانی در کویر لوت عامل جذب جهانگردان اروپایی است

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۴۹۱ بازدید

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:


روان درمانی در کویر لوت عامل جذب جهانگردان اروپایی است

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در نشست با مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، اظهار کرد: مهمان نوازی مردم سیستان و بلوچستان یک ظرفیت بسیار خوب است که در جذب و حفظ گردشگر بسیار موثر واقع شده است.

میرحسینی گفت: بیابان نیز همانند سواحل استان به يكي از دلايل مهم سفر جهانگردان اروپايي به کویر لوت تبديل شده و بسياري از آنها براي استفاده از سكوت و آرامش به مناطق كويري سفر مي كنند.

وی سفرنامه آندره ژيد از سفر به شرق را عامل موثري براي سفر قشر جديدي از گردشگران اروپايي به بيابان هاي ايران دانست و گفت: تجربه این نویسنده معروف فرانسوی از مراقبه در بيابان، سبب شده تا قشر جديدي از گردشگران و جهانگردان كه به دنبال عرفان شرقي هستند، مشتاقانه روزهاي متوالي را در دل كويرهاي سیستان و بلوچستان و ایران سپري كنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: اولین تورهای گردشگری خارجی در سیستان و بلوچستان سال گذشته از آلمان و اتریش به این استان سفر کردند و امسال نیز 3 تور خارجی برای حضور در کویر استان تعریف شده است.

وی گفت: کویر لوت یک اثر طبیعی بزرگ و بکر است که ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگر به استان را دارا می باشد.

میرحسینی خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت های درمانی و ورزشی کویر، ایجاد مجتمع های چند منظوره نقش مهمی را در کنار سازماندهی اقامتگاه‌های بوم گردی داشته که نتیجه آن حضور گردشگران خارجی زیادی در استان می باشد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image